iPhone Mayıs 23, 2022 20:18

iPhone 14 ve 14 Max Ekranı Samsung İmzalı Olabilir

iPhone 14 ve 14 Max Ekranı Samsung İmzalı Olabilir

Apple’ın BOE ile anlaşamadığı söyleniyor. iPhone 14 ve 14 Max’in ekranları Samsung tarafından üretilebilir. Samsung yine yaşadı.

Apple bir aksilik yaşanmazsa Eylül ayında karşımıza iPhone 14 serisi ile çıkacak. Bu yıl yine 4 farklı model tanıtacak olan Cupertino merkezli firma, mini modelini ortadan kaldıracak. Mini yerine ana seriye de Max modelini eklemesi beklenen Apple’ın ekran konusunda BOE ile anlaşacağı söyleniyordu. Ancak bugün gelen bilgiler olayın hiç de öyle olmadığını gösterdi.

Ortaya çıkan bilgilere göre BOE yine Apple’ın standartlarını karşılayamadı. Bu yüzden ana ve Max modelin ekran üretim işini yine Samsung üstlenebilecek. Samsung hali hazırda Pro ve Pro Max modellerinin ekranlarını üretmeye başladı. Şimdi bir de ana ve Max modellerinin ekranları Samsung’a emanet olacak.

Aslında burada ilginç bir olay daha var. BOE aslında Apple için ekran üretecek. Ancak Çin’deki durumdan dolayı BOE şu an ekran üretemiyor. BOE bu yüzden Samsung’a dolaylı yoldan ekran ürettirmiş olacak. BOE ile Çin arasındaki durum BOE lehine çözülmezse, Apple’ın Samsung’a dönmekten başka seçeneği kalmayacak.

iPhone 14 tanıtım tarihi

iPhone 14’ün ekranı Samsung tarafından üretilebilir

Samsung’un panel üretimi konusunda Apple’ın isteklerini fazlasıyla karşıladığı açıkça ortada. Apple bu yüzden özellikle tepe modellerde Samsung’dan başka firma ile çalışmak istemiyor. Bir diğer panel üreticisi olan LG Display’in neden tercih edilmediği de akıllarda soru işareti olarak kalacak.

BOE’nin yıllar sonra Apple’ın standartlarını karşılaması Çin’deki olumsuz durumdan dolayı yalan olacak gibi görünüyor. Bakalım Cupertinolu firma bu olayı nasıl çözecek?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.