Akıllı Telefon Mayıs 22, 2022 11:54

MIUI 13 Güncellemesi, Türkiye’de Satılan Bir POCO Telefona Geliyor

MIUI 13 Güncellemesi, Türkiye’de Satılan Bir POCO Telefona Geliyor

MIUI 13 güncellemesi çok yakında Türkiye’de de satılan POCO M4 Pro 5G için dağıtıma sunulacak. Güncelleme için çalışmalar başlamış görünüyor.

MIUI 13 güncellemesi, POCO’nun popüler telefonlarından biri olan POCO M4 Pro 5G için hazırlanıyor. Xiaomiui sitesinde yer alan habere göre telefon için hazırlanan güncelleme, Android 12 tabanlı olup V13.0.0.12.SGBMIXM sürüm numarasını taşıyor.

POCO M4 Pro 5G için güncelleme bir süreden beridir test edilmekte. Siteye göre bu defa kararlı bir yapıda olan güncelleme yakında resmi olarak dağıtıma çıkabilir. Hatırlatmak gerekirse, telefon kutudan Android 11 tabanlı MIUI 12.5 sürümüyle çıktı. Android 12 / MIUI 13, POCO M4 Pro 5G için ilk büyük güncelleme olacak. güncelleme tamamen hazır olduğunda ilgili bilgilendirmeyi yapmaya devam edeceğiz.

MIUI 13 Güncellemesi Neler Getiriyor?

Xiaomi, son dönemde yayınladığı MIUI 13 güncellemelerinde benzer gelişmelere yer veriyor. Bu gelişmeler şu şekilde:

sistem

  • ‌Android 12 tabanlı kararlı MIUI 13 arayüzü
  • ‌Android Güvenlik Yaması Mayıs 2022’ye Güncellendi. Artırılmış sistem güvenliği

Daha fazla özellik ve iyileştirme

  • ‌Yeni: Uygulamalar, doğrudan kenar çubuğundan kayan pencereler olarak açılabilir
  • ‌Optimizasyon: Telefon, Saat ve Hava Durumu için gelişmiş erişilebilirlik desteği
  • ‌Optimizasyon: Zihin haritası düğümleri artık daha kullanışlı ve sezgisel

POCO M4 Pro 5G

Halihazırda 128GB versiyonu ülkemizde 6.000 TL’den satılmakta olan telefonun başlıca özelliklerini hatırlayalım. Telefonda 6.6 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde 90Hz LCD ekran yer alıyor. Sekiz çekirdekli Dimensity 810 işlemcisinden güç alan POCO M4 Pro 5G’nin arkasında 50 megapiksel ana ve 8 megapiksel ultra geniş açılı şeklinde çift kamera bulunuyor. Stereo hoparlör, 33 watt hızlı şarj destekli 5.000 mAh pil ve yana monte parmak izi tarayıcısı telefonda öne çıkan diğer özellikler.

POCO M4 Pro 5G İnceleme! Bu Fiyata Değer mi?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.