Akıllı Saat Mayıs 22, 2022 12:50

Google Pixel Watch Hakkında Detaylar Ortaya Çıktı

Google Pixel Watch Hakkında Detaylar Ortaya Çıktı

Google’ın ilk akıllı saati Google Pixel Watch hakkında detaylar ortaya çıkmaya başladı. Yardımcı işlemci ile bu saat gücüne güç katacak.

Google geçtiğimiz günlerde düzenlediği Google I/O 2022 etkinliğinde Android 13 sürümünü tanıtmıştı. Bu etkinlikte Pixel 7 modelleri gösterilemiş ve Pixel 6A modeli resmi olarak tanıtılmıştı. Google’dan ayrıca bir de akıllı saat geleceği açıklanmıştı. Google Pixel Watch adını taşıyacak olan bu akıllı saat hakkında detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Bu sonbaharda satışa sunulacak olan akıllı saatin Exynos 9110 yonga setinden besleneceği söyleniyor. Yardımcı işlemci de içerecek olan bu saat Qualcomm’un Snapdragon Wear 4100+ SoC’sine benzer; ayrıca birincil CPU’nun yanı sıra her zaman açık ekran veya hatta birkaç sensör için ikincil bir ultra düşük güçlü yonga seti ile karşımıza çıkacak.

Google Pixel Watch

Google Pixel Watch’un özellikleri

Bildiğiniz gibi Samsung Galaxy Watch 4, 1.5 GB RAM ve 16 GB depolama ile gelmişti. Bu akıllı saatte 2 GB RAM ve 32 GB dahili depolamanın olacağı söyleniyor. Wear OS işletim sistemi ile gelecek olan akıllı saatte kalp atış hızı sensörü, SpO2 sensörü ve EKG çekme gibi özellikler de yer alacak. Android ve iOS cihazlar ile uyumlu olması beklenen bu model, spor ve sağlık özellikleri ile de ön plana çıkmayı başaracak.

Apple Watch’a ciddi bir rakip olması beklenen Pixel Watch’un fiyatı ise henüz açıklanmadı. Ancak tasarımı ve özelliklerini göz önünde bulundurursak bu modelin 359 dolar bandında olacağını söyleyebiliriz. Yani beklendiği gibi ucuz bir saat olmayacak. Premium segmenti hedefleyecek olan bu saatin Türkiye pazarına gelmeyeceğini belirtelim.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.