Qualcomm Mayıs 21, 2022 17:53

Snapdragon 8+ Gen 1 Kullanacak Markalar Açıklandı

Snapdragon 8+ Gen 1 Kullanacak Markalar Açıklandı

Qualcomm’un yeni nesil yonga seti Snapdragon 8+ Gen 1 modelini kullanacak markalar açıklandı. Çok yakında telefonlar çoşacak.

Mobil donanım devi Qualcomm dün yeni nesil amiral gemisi yonga seti olan Snapdragon 8+ Gen 1 modelini tanıttı. Selefinden daha serin çalışan bu yonga seti CPU ve GPU performansında yüzde 10 ve verimlilik konusunda yüzde 30 daha iyi çalışması ile dikkatleri üzerine çekmişti. Bugün ise bu yonga setini kullanacak markalar açıklandı.

Yonga setinin tanıtılmasından sonra ASUS ROG, Black Shark, HONOR, iQOO, Lenovo, Motorola, Nubia, OnePlus, OPPO, OSOM, realme, RedMagic, Redmi, vivo, Xiaomi ve ZTE dahil olmak üzere birçok telefon üreticisi yeni yongayı 2022 yılında resmi olarak kullanılacaklarını belirtti.

Yapılan açıklamalara göre bu yonga ilk olarak Motorola, Asus ve Xiaomi tarafından kullanılacak. Asus Rog 6, Xiaomi 12 Ultra ve Motorla’nın henüz ismi bilinmeyen modeline güç verecek olan yeni nesil yonga seti, performansı gözle görünür şekilde artıracak.

Çinli teknoloji devi realme, Snapdragon 8+ Gen 1 Mobil Platform tarafından desteklenen realme GT 2 Master Explorer Edition’ı tanıtacağını resmi olarak açıkladı. Geçen yılki realme GT Master Explorer Sürümü Snapdragon 870 tarafından destekleniyordu. Bu yıl büyük bir sıçrama gerçekleşecek diyebiliriz.

OPPO, 23 Mayıs’ta Reno8 Pro ile Snapdragon 7 Gen 1 destekli telefonu piyasaya süren ilk şirket olacağını duyurdu. Huawei’den ayrılan Honor ise HONOR 70’i bu ay içinde çiple piyasaya sürecek. Honor 70’te de Snapdragon 7 Gen 1 yonga seti yer alacak.

Snapdragon 8+ Gen 1

Snapdragon 8+ Gen 1’i kullanacak telefonlar

Bir diğer Çinli üretici Redmi ise Snapdragon 7 Gen 1 yongasını kullanacak telefonunu yakında tanıtacak. Bu yonga setlerinin fiyatları henüz bilinmediğinden yeni telefon pazarının nasıl şekilleneceğini kestirmek güç. Bakalım MediaTek Dimensity serisi karşısında Qualcomm’un yongaları nasıl bir performans sergileyecek?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.