Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 21, 2022 15:48

Apple Yeni HomePod Modeli için Hazırlıklara Başladı!

Apple Yeni HomePod Modeli için Hazırlıklara Başladı!

Şirketin akıllı ev aksesuarlarının denetimi için geliştirdiği Apple HomePod, yeni sürümü ile yeniden piyasaya sürülecek. İşte detaylar.

Cupertino merkezli teknoloji devi Apple HomePod isimli akıllı hoparlör ürününü 2017 yılının sonlarında piyasaya sürmüştü. Daha sonra ise bu ürünün “mini” versiyonunu 2020 yılında tanıtmıştı. Şimdi ise kaynaklar, Apple’ın yeni bir HomePod modeli üzerinde çalıştığını gösteriyor. Bilgilere göre ürün, yakında piyasaya sürülecek.

Apple’ın Yeni HomePod Modeli Bir Yıl İçinde Tanıtılacak

Yeni HomePod modelinden bahsetmeden önce bu akıllı hoparlörün ne işe yaradığını sizlere aktaralım. Müzik dinlemenin yanı sıra HomePod, Amazon Alexa gibi bir hoparlörden daha fazlasını sunuyor. HomeKit destekli ev aksesuarlarını, bu hoparlöre “Hey Siri, ışığı kapat” gibi talimatlar vererek kontrol edebiliyorsunuz. Üzerindeki dokunmatik kontroller ile bir hoparlörün fazlasını elde ediyorsunuz.

Apple HomePod

Zamanımızın önde gelen analistlerinden Ming-Chio Kuo’ya göre Apple, HomePod’un yeni bir sürümünü 2022’nin sonlarında veya 2023’ün başlarında piyasaya sürecek. Tasarım açısından Kuo, yaklaşmakta olan HomePod’un “donanım ve tasarım açısından pek bir yenilik getirmeyeceğini” öne sürdü.

Mark Gurman da geçtiğimiz günlerde benzer bir gönderi paylaşmıştı. Gurman, Apple’ın HomePod mini ile orijinal HomePod arasında boyuta sahip yeni bir HomePod üzerinde çalıştığını öne sürdü. Teknik özellikler açısından hoparlörün neler getireceği henüz bilinmese de yeni detayların önümüzdeki zamanlarda çıkacağını düşünüyoruz. En yeni gelişmeler için sıkı takipte kalın.

Apple, AirPods Pro Yüzünden Büyük Bir Dava ile Karşı Karşıya!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.