Akıllı Telefon Mayıs 20, 2022 13:50

Redmi Note 11T Pro Plus’ın Özellikleri Xiaomi Tarafından Açıklandı

Redmi Note 11T Pro Plus’ın Özellikleri Xiaomi Tarafından Açıklandı

Redmi Note 11T Pro Plus tanıtımları başladı. Xiaomi üst segmenti hedefleyecek akıllı telefonun özelliklerini açıklamaya başladı.

Xiaomi, 24 Mayıs’ta gerçekleştireceği etkinlikte birlikte Redmi Note 11T serisinin duyurusunu gerçekleştirecek. Şirketin bu etkinlikte görücüye çıkaracağı bir diğer dikkat çeken ürün Xiaomi Mi Band 7 olacak. Tanıtım tarihine sayılı günler kalırken, marka beklendiği gibi resmi kanallar yoluyla bilgi paylaşımına başladı. İlk etapta Redmi Note 11 Pro Plus hakkında paylaşımlar yapıldı. Xiaomi’nin üst segmenti hedefleyecek telefonu dolu dolu görünüyor.

Redmi Note 11T Pro Plus Özellikleri

İlk olarak, paylaşılan posterler telefonun mavi ve gümüş renklerde çıkış yapacağını gösteriyor. Telefonun kamera birimini, Redmi Note 11 serisiyle kıyaslandığında elden geçirilmiş görünüyor. Görünüm elbette öznel bir durum, fakat Note 11T Pro+’taki kamera biriminin daha modern göründüğünü söylemek doğru olacaktır. Telefonun arka bölümünde üç kamera göze çarpıyor. Sensörler hakkında henüz bilgi yok, fakat ana kameranın 108 megapiksel olması muhtemel görünüyor.

Redmi Note 11T Pro+ modelinde beklendiği gibi MediaTek’in 5nm üretim sürecine sahip sekiz çekirdekli Dimensity 8100 işlemcisi güç alacak. aynı işlemcinin yakın zamanda tanıtılan Redmi K50’de yer aldığını hatırlatalım.

Xiaomi bir başka paylaşımda ise telefonda 6.6 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüklü LCD ekran yer alacağını onaylıyor. Ekran son dönemki 120Hz standardının aksine 144Hz tarama hızıyla geliyor. Redmi Note 11T serisinin en üst versiyonu ayrıca 120 watt hızlı şarj desteğiyle gelecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.