realme Mayıs 20, 2022 15:57

Realme Pad X Tablet Sektörünü Hareketlendirecek

Realme Pad X Tablet Sektörünü Hareketlendirecek

Realme’nin telefonlarından sonra şimdi sıra tabletlerine geldi. Realme Pad X tasarımı ve uygun fiyatlıyla tablet sektörünü hareketlendirecek.

Uzun bir süredir Realme’nin yeni bir tablet tanıtacağı söyleniyordu. Bu söylentiler doğru çıktı ve firma 26 Mayıs 2022 tarihinde yeni tabletini tanıtacağını açıkladı. Realme Pad X olarak isimlendirilecek olan bu tablet için bir de görsel paylaşıldı. Neon yeşili rengini yarış damga çizgileri ile süsleyecek olan firma, mavi ve gri renk seçeneklerine de yer verecek. Ancak neon yeşili renginin gerçekten çok farklı göründüğünü belirtmek isteriz. İlk defa böyle kışkırtıcı bir tablet geliyor desek yeridir.

Yayınlanan görsel yapay zeka (AI) destekli bir kameranın geleceğini gösteriyor. Ön bölümde de selfie kamerası kullanacak olan Realme, ekran konusunda dikkatleri üzerine çekecek. Tablette 2.5K çözünürlüğünde 120 Hz tazelemeli LCD ekran yer alacak. Teknik özellikler açısından OPPO Pad’i andıracak olan tablette 8.360 mAh kapasiteli batarya bulunacak.

Realme Pad X özellikleri

Realme Pad X’in özellikleri

Xiaomi ile rekabet içerisine giren realme, fiyat açısından uygun bir politika izlemek zorunda. Bu yüzden tabletin 300 dolar bandında olması bekleniyor. 6 GB RAM ile gelecek olan tabletin 4G desteği bulunacak. Ancak son gelen bilgiler realme’nin bazı bölgelere özel olarak tabletin 5G’li sürümünü de sunacağını gösteriyor.

Apple Pencil gibi kalem desteğine de sahip olacak olan bu model iPad Pro’yu andırıyor. Ancak fiyatı yarısından da ucuz olacak. Android 12 ile gelecek olan realme’nin tableti, Android tablet sektörünü karıştıracak gibi görünüyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.