Akıllı Telefon Mayıs 19, 2022 9:22

Xiaomi Mi 10T ve 10T Pro MIUI 13 Güncellemesi Türkiye’de Başladı

Xiaomi Mi 10T ve 10T Pro MIUI 13 Güncellemesi Türkiye’de Başladı

Xiaomi Mi 10T ve 10T Pro MIUI 13 güncellemesi nihayet Türkiye’de başladı. Popüler telefon serisi için güncellemeyi sorgulatmayı unutmayın.

Xiaomi’nin iki popüler telefonu olan Xiaomi 10T ve Xiaomi 10T Pro için MIUI 13 güncellemesi başladı. Geçtiğimiz günlerde telefonların global versiyonları için dağıtıma sunulan güncelleme çok geçmeden Türkiye’de de başladı.

Xiaomiui sitesinde yer alan habere göre Android 12 tabanlı olan MIUI 13 güncellemesi V13.0.1.0.SJDTRXM sürüm numarasını taşıyor. OTA (şebeke) üzerinden dağıtımı sağlanan güncelleme her zaman olduğu gibi kademeli olarak genişliyor. Dilerseniz Ayarlar menüsünden güncellemeyi sorgulatabilirsiniz.

Xiaomi Mi 10T ve 10T Pro MIUI 13 Güncellemesi Başladı

Güncelleme değişiklik günlüğünde şu gelişmeler yer alıyor:

sistem

  • Android 12 tabanlı kararlı MIUI
  • Android Güvenlik Yaması Nisan 2022’ye güncellendi. Artan sistem güvenliği.

Daha fazla özellik ve iyileştirme

  • Yeni: Uygulamalar, doğrudan kenar çubuğundan kayan pencerelerden açılabilir
  • Optimizasyon: Telefon, Saat ve Hava Durumu için gelişmiş erişilebilirlik desteği
  • Optimizasyon: Zihin haritası düğümleri artık daha kullanışlı ve sezgisel

Xiaomi 10T ve Xiaomi 10T Pro bundan sonraki süreçte büyük bir Android güncellemesi almayacak. Fakat kısa süre önce yayınlanan bir listede telefonların MIUI 13.5 sürümüne yükseltileceği görüldü.

Xiaomi Mi 10T serisi çıkış yaptıktan kısa bir süre sonra Türkiye’de resmi olarak satışa sunuldu. Bütçe dostu üst segment telefonlar kullanıcılardan yoğun ilgi görürken, şu sıralar biraz gözden düşmüş görünüyor. Öte yandan telefonlar Eylül 2020’de Android 10 tabanlı MIUI 12 sürümüyle çıkış yaptı. Xiaomi Mi 10T serisi daha sonraki süreçte Android 11 / MIUI 12.5 ve Android 12 tabanlı MIUI 13 güncellemesini aldı. MIUI 13.5 muhtemelen telefonlar için son büyük güncelleme olacak.

Redmi Note 11S Fiyatı Türkiye’de İndirimde! Kaçırmayın

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.