Akıllı Saat Mayıs 19, 2022 14:22

Huawei Watch Fit 2 Uzun Pil Ömrü ile Dikkat Çekiyor

Huawei Watch Fit 2 Uzun Pil Ömrü ile Dikkat Çekiyor

Huawei geçtiğimiz aylarda Çin’de tanıttığı ürünlerinin global lansmanını gerçekleştirdi. Bu süreçte Huawei Watch Fit 2 de tanıtıldı.

Huawei anavatanı Çin’de geçtiğimiz aylarda bir dizi yeni ürün tanıtmıştı. Çinli teknoloji devi bu ürünlerini bugün global pazar için de tanıttı. Bu süreçte firmanın sağlık ve spor odaklı akıllı saati Huawei Watch Fit 2 de tanıtıldı. Her zaman açık ekran ile gelen bu saatte 1.74 inç büyüklüğünde HD çözünürlüğünde dikdörtgen AMOLED ekran yer alıyor.

50 metreye kadar su geçirmeyen saatte dahili GPS, Beidou, GLONASS, Galileo ve QZSS uydu sistemleri de yer alıyor. Kalp atışı hızı ve kan oksijeni ölçen bu saat 10 güne kadar pil ömrü vadediyor. Ancak 24 saat kalp ritmi izleme açtığınızda bu süre doğal olarak düşecektir.

Huawei’nin yeni saati, 97 egzersiz modu ile geliyor. Ayrıca kadın kullanıcılar için uyku, stres ve adet döngüsünü takip etme özellikleri de yer alıyor. Bu saatte kordonları kolayca değiştirmemizi sağlayan yeni bir bas-bırak “Link” tasarımı bulunuyor. Bu sayede kordonları rahatça değiştirebileceksiniz.

Huawei Watch Fit 2

Huawei Watch Fit 2’nin özellikleri

Animasyonlu antrenman modları bu modelde iyileştiriliyor. Ayrıca 7 ortak antrenman için sesli rehberli yeni ısınma hareketleri ekleniyor. Yeni model selefinden farklı olarak, görüşmeler için bir Bluetooth hoparlör ve mikrofonun yanı sıra hava durumunu veya çalan müziği gösteren bir Assistant Today ekranına sahip.

Bu model ülkemize de çok yakında gelecek. Avrupa fiyatı ise 150 dolar seviyesinde belirlendi. Muhtemelen ülkemize kurlardan dolayı 3.000 TL bandında giriş yapacak…

Huawei Watch Fit 2 Özellikleri

  • 336 ppi ile 1.74” (336 x 480 piksel) AMOLED ekran
  • Android 6.0 ve üzeri iOS 9.0 cihazlara bağlanan Bluetooth 5.2
  • 9 eksenli IMU sensörü (İvmeölçer sensörü, Jiroskop sensörü, Jeomanyetik sensör); Optik kalp atış hızı sensörü
  • 5ATM 50 metreye kadar suya dayanıklı
  • GPS, Beidou, GLONASS, Galileo ve QZSS uydu sistemleri, desteklenir
  • Bluetooth Araması için hoparlör ve telefon
  • HUAWEI TruSeen 4.0 kalp atış hızı izleme, HUAWEI TruSleep 2.0 uyku izleme, HUAWEI TruRelax stres izleme, 97 egzersiz modu
  • Boyutlar: 46 x 33,5 x 10,8 mm; Ağırlık: Aktif Sürüm – 26 g; Klasik Sürüm – 30g; Zarif Sürüm – 30g
  • Normal kullanımda 10 güne kadar, yoğun kullanımda 7 güne kadar pil ömrü
Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.