Akıllı Saat Mayıs 19, 2022 10:55

Apple Watch Series 8 İşte Böyle Görünecek, Tasarım Değişiyor

Apple Watch Series 8 cephesinden sızdırılıyor. Akıllı saatin büyük bir tasarım değişikliğiyle geleceği bildirildi. İşte son sızıntı...
Apple Watch Series 8 İşte Böyle Görünecek, Tasarım Değişiyor

Apple Watch Series 7 tanıtılmadan önce birçok sızıntıya konu oldu. Hatta bu görsellerden bazıları akıllı saatte büyük bir değişimin yaşanacağını gösterdi. Sonuç olarak Apple Watch Series 7 tanıtıldı ve görünüm noktasında serinin önceki modellerinden pek de farkı yoktu. Benzer bir süreç şimdi de Apple Watch Series 8 için başladı. İnternete henüz sızdırılan bir fotoğrafın bu saate ait olduğu iddia ediliyor. Detaylara göz atalım…

Apple Watch Series 8 Sızdırıldı!

Yeni bir sızındıya göre Watch Series 8’de düz camlı bir tasarım benimsenecek. Akıllı saatte bir diğer değişiklik ise düz cama bağlı olarak kare kesimli kenarlar olacak. Akıllı saat böylece son dönem iPhone modelleriyle uyumlu hale gelecek.

Bu görselin gerçek çıkmama ihtimaline göz önünde bulunduralım. Apple Watch Series 7 sızıntılarında olduğu gibi bu gelişmelere de temkinli yaklaşıyoruz. Fakat Apple’ın iPhone 14 serisinde radikal bir değişime hazırlandığı göz önüne alındığında benzer bir değişim neden Apple Watch serisinde de olmasın.

watchOS 9 sürümüyle çıkış yapacak akıllı saatin en önemli özelliği vücut ısısı ölçümü olabilir. Apple’a yakınlığıyla bilinen tanınmış analist Ming-Chi Kuo’ya göre vücut ısısı izleme özellikli Watch Series 8’i bu yılın ikinci yarısında piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Analist tarafından yayınlanan kısa süre önceki bir rapora göre Apple, donanım ve yazılım algoritmalarının birlikte çalışmasını sağlayabilirse sıcaklık sensörü akıllı saat dahil edilecek. Akıllı saatin iPhone 14 serisiyle birlilkte yani 13 Eylül’de tanıtılması bekleniyor.

iPhone 14 Tanıtım Tarihi Şimdiden Belli Oldu

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.