Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 18, 2022 19:53

ThinkPad C14 Chromebook Tanıtıldı! Lenovo’dan Yeni Sürpriz

ThinkPad C14 Chromebook Tanıtıldı! Lenovo’dan Yeni Sürpriz

Ülkemizin sevilen markası Lenovo, ThinkPad C14 Chromebook laptop modelini duyurarak büyük heyecan yarattı. İşte laptopun detayları.

Geçtiğimiz yıl Lenovo, bugün tanıttığı ThinkPad C14 Chromebook serisinin bir alt modeli olan C13 Yoga Chromebook’u tanıtmıştı. Yeni model C14 ise seriyi genişletti ve tanıtıldığı anda büyük ilgi gördü. İş ve eğitim odaklı dizüstü bilgisayarın özellikleri de bir hayli dikkat çekici.

ThinkPad C14 Chromebook Teknik Özellikleri

Lenovo’nun yeni dizüstü bilgisayarı C14 Chromebook, 1.54 kg ağırlığa sahip. Oldukça hafif olan bu dizüstü bilgisayar iki adet USB 3.2 Type-A, iki adet USB 4 Type-C, microSD, HDMI ve bir kulaklık girişi içeriyor. Nano-SIM destekleyen bu dizüstü bilgisayarda Wi-Fi 6E ve LTE desteği de yer alıyor.

İki ekran seçeneğine sahip olan C14, ilk olarak 14 inç büyüklüğünde FHD+ IPS panel ve ek olarak bu panelin aynısının dokunmatik sürümünü içeriyor. 300 nit tepe parlaklığa sahip olan ekranı görsel açıdan zengin bir deneyimi kullanıcılarına aktarıyor.

ThinkPad C14 Chromebook

Teknik kısımda ise karşımıza Intel’in Alder Lake mimarili 12. nesil i7 işlemcileri çıkıyor. 16GB RAM LPDDR4X ve 256GB SSD ile desteklenen sistem, Chrome OS üzerinde işlem yapıyor. Bu özelliklerle bütün uygulamalar sorunsuz ve yüksek hızda çalışacaktır. vPro ve Thunderbolt 4 desteklerinin olduğunu da aktaralım.

Düşük fiyat gamını hedefleyen C14 Chromebook, benzersiz bir özellik olan TrackPoint desteği taşıyor. Dizüstü bilgisayar tüm bu özellikleriyle ağustos ayında piyasaya çıkacak. Laptopun 480€ fiyat etiketi ile satışa bu tarihte sunulacağı bildirildi. Bilgisyar dünyasındaki en yeni gelişmeler için sıkı takipte kalın.

ASUS ROG Gunslinger 6 için Tarih Verildi! Canavar Geliyor

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.