Akıllı Telefon Mayıs 18, 2022 14:20

POCO X4 GT Resmi Olarak Onaylandı, Türkiye’ye Gelebilir

POCO X4 GT Resmi Olarak Onaylandı, Türkiye’ye Gelebilir

POCO X4 GT için geri sayıma geçildi. Orta üst segment telefon son olarak IMEI veritabanında ortaya çıktı. Bazı detaylar şimdiden biliniyor.

Son gelişmelere bakılırsa POCO cephesinden iki yeni telefon duyurusu gelecek. Bunlardan biri olan olması beklenen POCO X3 GT, Hindistan’da IMEI veritabanında ortaya çıktı. Buradaki bilgiler telefonun resmi çıkış ismini de onaylıyor.

Lansman tarihi henüz belli olmayan POCO X3 GT’nin Redmi Note 11T ya da Note 11T Pro’nun yeniden markalanmış bir versiyonu olacağı iddia ediliyor. Tabii telefon POCO markası altında satışa sunulurken renk seçenekleri ve bazı donanım özellikleri farklılık gösterebilir.

POCO X4 GT Başlıca özellikleri

Daha önceki bazı sızıntılar ve sertifika verileri POCO X3 GT’nin bir kısım özelliklerini açığa çıkardı. Bunlar arasında en dikkat çekenlerin başlında Full HD+ çözünürlüğünde ve 144Hz tarama hızına sahip IPS LCD ekran geliyor. Telefon, işlemci birimi noktasında da oldukça güçlü olacak. MediaTek’in Dimensity 1300 işlemcisinden güç alması beklenen telefonda bellek seçenekleri  8GB RAM + 128GB ve 8GB RAM + 256GB şeklinde olacak.

Öte yandan telefonda 4.300 mAh büyüklüğünde bir pil göreceğiz. Bu pil 67 watt hızlı şarj desteğiyle beslenecek. Kutudan Android 12 tabanlı MIUI 13 sürümüyle çıkacak telefonda parmak izi tarayıcısı ise yana monte halde olacak.

POCO ayrıca telefonun Plus versiyonunu da hazırlıyor. Son gelişmeler bu modeldeki işlemcinin Dimensity 8100 olacağını, hızlı şarj desteğinin ise 120 watt olacağını ortaya koyuyor.

Türkiye’de Satışa Sunulacak POCO F4’ün Canlı Görüntüleri Sızdırıldı

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.