OPPO Mayıs 18, 2022 11:46

OPPO Telefon Satışları Konusunda Sazı Eline Alıyor!

OPPO Telefon Satışları Konusunda Sazı Eline Alıyor!

Çinli teknoloji devi OPPO telefon satışları konusunda büyük bir başarıya imza attı. Firma dünyanın en büyük dördüncü üreticisi oldu.

Telefon sektörü karışmaya devam ediyor. Çinli üreticilerin bu alandaki atılımları meyvesini vermeye başladı. OPPO telefon işinde bu süreçte büyük yol aldı. OPPO’nun bu başarısı bugün dördüncülük ile taçlandırıldı. Canalys’in verilerine göre orta ve üst segment telefon pazarında OPPO dünyanın en büyük dördüncü telefon üreticisi olmayı başardı.

OPPO telefon konusunda rakiplerini ipe dizdi

Çinli teknoloji devi, önceki çeyrekte, şirketin kendi tasarımı ilk NPU’su olan MariSilicon X ile donatılmış son teknoloji amiral gemisi Find X5 Serisini piyasaya sunmuştu.

Yükselişine devam eden OPPO ayrıca MWC 2022’de 150W SUPERVOOC hızlı şarjı, 4500mAh pili 9 dakikada  şarj eden 240W SUPERVOOC hızlı şarjı ve 5G’yi hızlı bir Wi-Fi’a dönüştüren OPPO 5G CPE T2 gibi üst düzet teknolojilerini de tanıttı.

Teknoloji üretme konusunda Apple’ı bile geride bırakan OPPO, yoluna emin adımlar ile ilerlemeye devam ediyor. Katlanabilir telefon alanında OPPO Find N ile büyük bir adım atan firma 240W hızlı şarjını kullanıma sunduğu an piyasayı çalkalayacak. OPPO, yıllık bazda yüzde 4’lük bir büyüme yakalayarak Batı Avrupa’daki satış rakamları açısından dördüncülüğünü korurken 12 ülkede bölge pazarında ilk beşte yer aldı.

Batı Avrupa’da OPPO önceki yıla göre; Macaristan’da yüzde 1395, Almanya’da yüzde 415, İrlanda’da yüzde 258, Belçika’da yüzde 217, İsviçre’de yüzde 82 ve İngiltere’de yüzde 53 büyüme gösterdi. OPPO ayrıca Amerika kıtasında da büyümesine devam etti.

OPPO Katlanabilir Telefon

OPPO Telefon

OPPO; Orta Doğu ve Afrika’da ise dördüncü sıradaki konumunu koruyor. OPPO, Güney Afrika’da yıllık yüzde 128 büyüme yakalayarak pazarın üçüncü en büyük telefon markası haline geldi. Şirket, Birleşik Arap Emirlikleri’nde ise yüzde 7’lik pazar payıyla üçüncü sıraya yükseldi.

Teknoloji devi OPPO, Tayland’da en çok satan ikinci marka oldu. Ayrıca Avustralya, Yeni Zelanda ve Singapur’da güçlü bir büyüme yakalayarak bu pazarların en çok satan ilk üç akıllı telefon markası arasında yer almayı başardı.

Anavatanı Çin’de ise işler iyice kızıştı. OPPO ülkesinde en çok satan ikinci marka olmayı başardı. Ülkesinde büyük başarılara imza atan firma bu yılın sonunda verilerini yükselterek rakiplerine göz dağı vermeye devam edecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.