Instagram Logo Değiştirdi! Yok Böyle Bir Değişim!

Meta’dan çok ilginç bir hamle geldi. 6 yıl sonra Instagram logo değiştirdi. Bu muhteşem değişim karşısında herkes şok oldu.

Popüler video ve fotoğraf paylaşma platformu Instagram logo değişikliğine gitti. Hatırlarsanız 6 yıl önce Instagram o zamanlar Facebook’un (şimdi Meta) bünyesine geçmiş ve logosunu değiştirmişti. Tasarım değişikliğine de giderek ana akış ekranını sadece fotoğrafların renklendirdiği bir tasarıma geçen firma bugün bir logo değişikliği daha yaptı.

Süreyya hanımın muhteşeme değişimi gibi bir değişim olan bu yeni logo eski logo ile birebir aynı. Sadece Instagram daha canlı renkler kullanarak logosunu yeniledi diyebiliriz. Popülaritesi günden güne artan platformun yeni logosu hem iOS hem de Android platformlarında daha canlı görünüyor. Dikkat çeken renkleri kullanan firma bu sayede imaj tazelemek istiyor.

Geçtiğimiz günlerde Instagram’ın doğum günü bilgisini zorunlu olarak istemesi büyük olay olmuştu. Firma 13 yaşından küçükleri ve 16 yaşındaki ergenleri korumak için böyle bir karar aldığını açıklamıştı. Bu açıklamadan sonra logo değişiminin yapılmasının imaj tazelemek istemek olduğu açıkça kendini belli ediyor.

Instagram Logo
Instagram’ın yeni logosu (Sağ)

Yakın zamanda Instagram’ın tasarımında büyük çaplı değişikliklerin olmayacağını düşünüyoruz. Firma bu sade tasarımı daha uzun yıllar kullanmaya devam edecek. Fotoğraf ve videoların renklendirdiği bu arayüz çok sade ve kullanışlı. Tasarımda tabii ki de zamanla küçük değişiklikler yapılabilir. Bu yeni gelecek olan özelliklere bağlı olarak değişecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu