Akıllı Telefon Mayıs 17, 2022 16:24

Samsung Galaxy M52 5G Bu Döviz Kurunda Alınacak En İyi Telefonlardan Biri

Samsung Galaxy M52 5G Bu Döviz Kurunda Alınacak En İyi Telefonlardan Biri

Samsung Galaxy M52 5G mevcut döviz kurunda Türkiye’de satın alınabilecek en iyi telefonlardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Türkiye’de dolar ve euro aldı başını gidiyor. Döviz kurunda bu artış çok yakında akıllı telefon fiyatlarına zam olarak yansıyabilir. Şu sıralar bir akıllı telefon satın almayı düşünüyorsanız bu planınızı daha fazla ertelememeniz gerektiği konusunda bir uyarıda daha bulunalım. Hatta şu süreçte fiyatı oldukça rekabetçi telefonlar hala mevcut ve bunlardan birini satın almayı planlıyorsanız daha fazla zaman kaybetmenize gerek yok. Sözünü ettiğimiz telefonlardan biri Redmi Note 11S idi. Bu telefonla ilgili indirim haberimize buradan ulaşabilirsiniz. Fiyatını rekabetçi bulduğumuz bir diğer telefon ise Samsung Galaxy M52 5G oldu.

Samsung’un geçen yıldan bu yana ülkemizde satışta olan telefonu 120Hz ekranı, güçlü işlemcisi ve büyük piliyle ilgi odağı olmayı sürdürüyor. 8GB RAM + 128GB bellek birimine sahip olan Galaxy M52 5G’nin fiyatı şu sıralar 5.300 TL seviyesinde. Bakıldığı zaman bu fiyat segmentinde iddialı bir orta segment telefon bulmak neredeyse imkansız.

Samsung Galaxy M52 5G Başlıca Özellikleri

Telefonda 6.7 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde 120 Hz tazeleme oranına sahip AMOLED ekran yer alıyor. Snapdragon 778G işlemcisinden gücünü alan Galaxy M52 5G’de bellek birimi 8GB RAM + 128GB olarak listeleniyor.

Galaxy M52 5G’nin arkasında f/1.8 diyafram açıklığına sahip 64 megapkisel ISOCELL GW3 sensörlü ana kamerayı görüyoruz.F/2.2 diyaframa sahip 12MP ultra geniş açılı kamera ve f/2.2 diyaframa sahip 5MP derinlik sensörü üçlü kameranın diğer ayakları. Önde ise bizi f/2.2 diyafram açıklığına sahip 32MP kamera karşılıyor.

Telefon, kutudan Android 11 tabanlı One UI 3.1 ile çıksa da kısa süre önce birçok bölgede Android 12 / One UI 4.1 güncellemesini almaya başladı. Öte yandan telefonun içerisinde 5.000 mAh büyüklüğünde bir pil yer alırken, bu pil 25 watt hızlı şarjı destekliyor. Telefonda parmak izi tarayıcısını ise yana monte halde görüyoruz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.