Android Mayıs 17, 2022 8:23

OPPO Reno 8 Serisi Karşınızda! Görünümler Değişiyor!

OPPO Reno 8 Serisi Karşınızda! Görünümler Değişiyor!

OPPO Reno 8 serisi için hazır mısınız? Sadece birkaç gün uzağımızda olan Reno 8 serisinin tüm resmi görüntüleri sızdırıldı. 23 Mayıs tarihinde Çin’de tanıtılan telefon serisinde Reno 8, Reno 8 Pro ve Reno 8 Pro+ yer alacak. Kısa süre öncesine kadar seride SE modelinin olacağı da iddia ediliyordu. Fakat bu modeli şu an için göremiyoruz.

Reno 8 serisi, Reno 7 ailesi ile kıyaslandığında önemli tasarımsal farklılıklarla geliyor. Bunlardan birincisi arka bölümde büyüyen kamera birimi. Sensör tercihleri büyük ölçüde aynı kalacak olsa da, görünüm noktasında kamera biriminin daha da büyüdüğü gözlerden kaçmıyor.

OPPO Reno 8 Serisi Karşınızda!

Reno 8 serisindeki telefonların tümü benzer arka görünüme sahip. Fakat Reno 8 Pro ve Pro+’nın MariSilicon X yonga setine sahip olacağına dair bir ifade kamera modülü üzerinde bulunuyor.

Telefonları ayıran önemli nokta ise ön kameranın konumu. Reno 8’de sol üst köşeye yerleştirilen 32 megapiksellik ön kamera Reno 8 Pro ve Reno 8 Pro+ modellerinde merkeze taşınıyor.

Reno 8’de çene olarak ifade edilen alt çerçeve belirgin bir kalınlıktayken Reno 8 Pro / Pro + modellerinde ise bu çerçeve diğerleriyle orantılı görünüyor. Alt bölümde sırasıyla Reno 8, Reno 8 Pro ve Reno 8 Pro+ modellerine göz atabilirsiniz.

Reno 8 ve Reno 8 Pro, 8GB RAM + 128GB ve 12GB RAM + 256GB şeklinde iki bellek seçeneğiyle çıkış yapacak. Telefonlara Dimensity 1300 ve Snapdragon 7 Gen 1 işlemcileri güç verecek.

Söz konusu Reno 8 Pro+ olduğunda ise bellek seçenekleri 8GB RAM + 128GB, 8GB RAM + 256GB ve 12GB RAM + 256GB şeklinde olacak. Bu telefonda ise MediaTek’in 5nm üretim sürecine sahip Dimensity 8100 işlemcisi tercih edilecek.

OPPO Reno 8 Serisi Tanıtım Tarihi Belli Oldu, İşte Tüm Özellikler

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.