Akıllı Telefon Mayıs 17, 2022 20:50

iPhone 14 Serisinde Kameralar İşte Böyle Görünecek!

iPhone 14 Serisinde Kameralar İşte Böyle Görünecek!

iPhone 14 serisinde kameralar nasıl görünecek? Bu sorunun yanıtı neredeyse netleşti. Özellikle Pro modellerde kamera birimi büyüyecek.

iPhone 14 serisinde kameralar büyümeye devam edecek. Sızdırılan görsellere bir yenisi daha eklenirken, özellikle iPhonoe 14 Pro’daki kamera birimi artık devasa boyutlara ulaştığı gözlerden kaçmıyor.

iPhone 14 serisinin kılıflarını yer aldığı bir görsel kısa süre önce sosyal medyada karşımıza çıktı. iPhone 14 ve iPhone 14 Pro aynı ekran boyutunda olacak. Yine iPhone 14 Pro Max ile iPhone 14 Max’te benzer büyüklükte ekranlar kullanılacak. Benzer boyutlara rağmen telefonlar arasındaki kamera farkı belirgin bir şekilde fark ediliyor.

iPhone 14 ve iPhone 14 Max’in kamera bloğunda iki sensör kullanımı sürecek. Bu kameralar iPhone 13’teki gibi çapraz olarak yerleştirilecek. Söz konusu iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max olduğunda ise telefonlarda üç kamera yer alacak.

iPhone 14 Serisinde Kameralar Büyüyor

iPhone 14 serisiyle birlikte yıllar sonra arka ana kamerada çözünürlük seviyesi yükseltilecek. Çok sayıda rapora göre iPhone 14 Pro serisinde iPhone 13 Pro’ya kıyasla daha büyük bir sensör kullanılacak. Çözünürlük seviyesi ise bu defa 48 megapiksel olacak.

Öte yandan iPhone 14iPhone 14 MaxiPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in yer alacağı telefon serisinin ekran boyutları şimdiden biliniyor. iPhone 14 e iPhone 14 Pro’da 6.1 inç; iPhone 14 Max ve iPhone 14 Pro Max’te ise 6.7 inçlik ekranlar kullanılacak. Pro modellerde 120Hz tarama hızı yer almaya devam edecek. Serinin diğer modellerinde ekran tarama hızının ne kadar olacağı şu an için belirsizliğini koruyor.

iPhone 14

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.