iPhone Mayıs 16, 2022 14:22

iPhone Sayesinde Yanlışlıkla Mil Puanlar Kazandı!

iPhone Sayesinde Yanlışlıkla Mil Puanlar Kazandı!

Bir iPhone, sahibi tarafından Qantas uçuşunda kayboldu ve telefonu birkaç uluslararası uçuş sırasında uçağa takılı kaldı. Bu olay, Avustralya Sık Uçan Yolcu Topluluğu adlı çevrimiçi bir forumda ayrıntılı olarak açıklandığı üzere 6 Mayıs’ta başladı.

Telefonu unutan kişinin numaraya ihtiyacı vardı. Çünkü karısı iPhone’unu bir Qantas uçağında bırakmıştı. Rugby, “Find My” uygulaması sayesinde, telefonunun eşiyle birlikte uçağa bindiğini ve Sydney’den Auckland’a uçtuğunu bildiğini açıkladı. Daha sonra Sidney’e geri uçtu. Sidney’den Honolulu’ya ve Sidney’e gitti ve sonra Sidney’den Auckland’a tekrar Sidney’e uçtu.

Rugby ailesi telefonun seyahatlerini takip edebildi ve telefonun sinyal göndermeye devam etmesi için yeterli pil ömrü olması gerekiyordu. Cihazın, orijinal uçuş sırasında Bayan Rugby’nin oturduğu koltuğa sıkışmış olduğuna inanılıyordu.

iPhone Toplu Kişi Silme İşlemi Nasıl Yapılır

iPhone’la Mil Puanı Kazandı

Telefon üç gidiş dönüş yaptıktan ve üçüncü kez Sidney’e indikten sonra, Qantas telefonu adama teslim etti. Bu süreçte mil kazanma uygulaması telefonda açık olduğu için Rugby ailesi bir aylık Avrupa tatili kazandı. Mil puanları ile tatil kazanan aile, bu olayda çok endişelendiklerini ancak hem telefonu bulduklarını hem de tatil kazandıkları için çok mutlu olduklarını dile getirdi.

Buna benzer olayı bizim de başımıza geldi. İzmir uçuşunda Apple AirTag’i uçakta düşürdük. Ancak düşürdüğümüzü eve gelince anladık. AirTag’i takip etmek için iPhone’a sarıldık. Ancak bir süre sonra sinyal kesildi. Muhtemelen AirTag uçağı temizleme sırasında bulundu ve imha edildi.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.