iOS Mayıs 16, 2022 12:55

iOS 16 Hakkında Bilgiler Ortaya Çıkmaya Başladı

iOS 16 Hakkında Bilgiler Ortaya Çıkmaya Başladı

Bloomberg’den Mark Gurman, Apple WWDC geliştirici konferansında duyurulacak olan iOS 16 işletim sistemi hakkında yeni bilgiler yayınladı. Etkinlik bu yıl 6 Haziran’da başlayacak. Bloomberg yazarına WWDC’de Apple’ın işletim sistemlerinden hangisinin en çok ilgi göreceğini düşündüğü sorulduğunda, direkt olarak iOS 16’dan bahsedildi.

Gurman, işletim sisteminin tamamen yeniden tasarlanmasını beklemediğini, ancak etkileşim için yeni yollar dediği şeyi görmeyi beklediğini de sözlerine ekledi. Güncellemenin taze Apple uygulamaları içereceğini söyledi. Gurman, geçen ay iOS 16’nın yeni bir güncellenmiş bildirim sistemi ve yeni sağlık izleme yetenekleri getirmesini beklediğini söyledi.

Daha önceki sızıntılar, sözde dahili olarak InfoShack olarak bilinen yeni bir mega-widget’ı ortaya çıkardı. Bu, iOS kullanıcılarının özel widget’lar oluşturmasına olanak tanır. watchOS 9’a gelince, bir Bloomberg yazarı daha önce Apple Watch’un 2024 yılına kadar bir kan basıncı sensörüne sahip olmayacağını, kullanıcıların düşük güç modu ve atriyal fibrilasyon (AFib) için geliştirilmiş tarama elde edebileceğinden bahsetmişti.

iOS 16 Özellikleri

iOS 16’nın Özellikleri

Saatte non-invaziv bir kan şekeri sensörünün görüneceğine dair söylentiler vardı. Bu, milyonlarca insüline bağımlı Amerikalıyı her yemekten önce kan bağışlamanın zahmetinden ve masrafından kurtaracaktır. Şu anda bu, bir diyabet hastasının kan şekeri düzeylerinin bir okumasını elde etmek için pahalı bir tek kullanımlık test şeridine bir damla kan uygulanarak yapılır. Bu okumalar, diyabetik bir kişinin yemekten önce enjekte etmesi gereken insülin dozunu belirlemek için kullanılır.

Ancak böyle bir sensörün yaratılmasıyla ilgili birçok sorun var ve Mark Gurman, Apple’ın böyle bir özelliği birkaç yıl içinde saatlerine uygulayabilmesini beklemiyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.