Mobil Mayıs 15, 2022 11:50

OnePlus Nord için Beklenen Güncelleme Geldi!

OnePlus Nord için Beklenen Güncelleme Geldi!

Teknoloji devi, OnePlus Nord isimli akıllı telefonunu 2020 yılında piyasaya sürmüştü. Telefon ilk piyasaya çıktığı zaman yoğun talep görmüştü. Şirketin efsane serilerinde yer alan bu akıllı telefon şimdi Android 12 güncellemesine kavuştu. Böylece akıllı telefon son güncellemesiyle modern Android deneyimine adım attı.

OnePlus Nord için Android 12 Tabanlı OxygenOS 12 Güncellemesi Yayınlandı

OnePlus, Nord serisi için daha önceden üç adet test sürümü yayınlamıştı. Ancak şirket şimdi daha geniş bir kullanım için kararlı Android 12 güncellemesini Nord modeli için yayınlandı. Önemli testlerin yapıldıktan sonra ve hatalar giderildikten sonra şirketin bu güncellemeye başladığını söyleyebiliriz.

OxygenOS 12’yi içeren yeni güncelleme, AC2001_11.F.11 isimli yazılım sürümüyle yayınlandı. Güncelleme ise bir dizi yenilik ve düzeltme getirdi. Android Güvenlik yamasının 2022.04 sürümüne yükseltildiği, anormal ses sorunlarının, gereksiz düzeyde uzun süren başlatma animasyonlarının ve sesli asistandaki “OK Google” emrinin algılanmaması gibi sorunlar çözüldü.

OnePlus Nord

Ancak bilinen sorunlar arasında bazı sayfaların görüntüsü sistemden farklı oluyor. Arama sırasında belirli kısımlarda ekran gidip gelebiliyor. Portre modunda fotoğraf çekimlerinde uygulama kapanabiliyor. Bu gibi sorunların ilerleyen güncellemelerde çözüleceğini düşünüyoruz.

OxygenOS 12’nin OnePlus Nord’a gelmesiyle birlikte kullanıcılar bu güncellemeyi almak için telefonlarının Ayarlar kısmının “Sistem güncellemeleri” bölümünden kontrol edebilir. Eğer telefonunuza geldiyse Android 12’nin yeniliklerinden faydalanabilirsiniz. Bilinen sorunların ilerleyen zamanlarda çözüleceğini tekrardan hatırlatalım. Yeni gelişmeler için sıkı takipte kalın.

OnePlus Ace Speed Edition Hız Canavarı Olmaya Geliyor

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.