Akıllı Bileklik Mayıs 15, 2022 8:52

Huawei Band 7 Uygun Fiyattan Satışa Sunulacak!

Huawei Band 7 Uygun Fiyattan Satışa Sunulacak!

Huawei’in bir süre önce resmi duyurusunu gerçekleştirdiği bileklik Huawei Band 7 Çin’in ardından Avrupa pazarına geliyor. Kısa süre önce Avrupa’da listelenecek akıllı bileklik bir sonraki durağı ise Türkiye olacak. Hafif yapısı ve büyük ekranıyla neredeyse bir akıllı saat formunda olan bilekliğin Avrupa fiyatı ve başlıca özelliklerine göz atalım.

İlk olarak fiyattan başlayalım. Çin’de Huawei Band 7’nin standart versiyonu 269 yuan (40 $), NFC versiyonu ise 309 yuan (46 $) fiyattan satışa sunuldu. Winfuture.de sitesine göre akıllı bileklik Avrupa’da 59 €’dan (NFC’siz) satışa sunulacak. Türkiye’de döviz kuru yükselişte olduğu için bileklik Avrupa fiyatını direkt TL’ye çevirdiğimiz 950 TL’lik bir fiyat karşımıza çıkıyor. Huawei Band 7’nin Türkiye fiyatı 1.000 TL’nin üzerinde olacaktır. Yeri gelmişken Huawei Band 6’nın resmi sitede 899 TL’den satılmakta olduğunu belirtelim.

Huawei Band 7

Huawei Band 7 Özellikleri

Akıllı bileklikte 1.47 inç büyüklüğünde 194 x 368 piksel çözünürlüğünde AMOLED ekran yer alıyor. Bu ekran aynı zamanda ekran sürekli açık işlevine sahip. Huawei Band 7’yi açıp kapatmak ve komut girişine yardımcı olmak için sağ kenarda bir düğmesi bulunuyor. Band 7 ivmeölçer, jiroskop sensörü ve kalp atış hızı sensörü gibi birden fazla sensöre sahip. Bileklikte ayrıca uyku sırasında kan-oksijen seviyelerini izleyerek kullanıcıların uyku apnesi belirtilerini tespit etmelerine yardımcı olabilecek bir SpO2 sensörüne sahip. Kadınlar için adet döngüsü takibi de yine bu bileklikle yapılabiliyor.

Akıllı bileklikte yüzme dahil 96 spor moduna sahiptir ve kullanıcının egzersizleri ve spor aktiviteleri sırasında yaktığı kalori miktarını takip edebiliyor. Band 7, 5ATM korumasıyla birlikte gelir; bu, kullanıcının Band 7 açıkken su altında yaklaşık 50 metre dalışa dayanabileceği anlamına geliyor.

Huawei, tam şarjla pilin 14 güne kadar dayanacağını iddia ediyor. Fakat orta düzeyde bir kullanım ve ekran sürekli açık işlevinin aktif edilmesiyle bu süre daha kısa olacaktır. Bunun dışında akıllı bileklikte 7000’den fazla saat yüzü var. Bilekliğin NFC özellikli bir versiyonu da mevcut.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.