Oyun Haberleri Mayıs 14, 2022 16:50

Silent Hill Efsanesi Geri Dönüyor! Yeni Oyun Sızdırıldı

Silent Hill Efsanesi Geri Dönüyor! Yeni Oyun Sızdırıldı

Silent Hill piyasaya çıktığında yıl 31 Ocak 1999’du. Oyun dünyasında bu türe benzer hiçbir oyun geliştirilmemişti ve çıkışıyla korku severler için büyük bir heyecan yaratmıştı. Dahası, 2002 yılında Silent Hill 2 piyasaya sürülerek inanılmaz bir başarı yakalandı. Yıllar geçtikçe seri devam ettirildi ancak 2012’den beri bu seriye ait hiçbir oyun geliştirilmedi. Ancak bugün ortaya çıkan raporlar Silent Hill’e ait yeni bir oyunun iki yıldır geliştirildiğini ortaya koydu. Hatta oyunun görselleri bile sızdırıldı.

Yeni Bir Silent Hill Oyunu Yapım Aşamasında!

Dusk Golem isimli bir sızıntıcı, geçtiğimiz günde geliştirilmekte olan bir Silent Hill oyunundan birkaç görüntü elde etti ve bunları paylaştı. Dusk Golem’in Twitter hesabında paylaştığı bu görüntüler Konami tarafından derhal sildirildi. Bilgilere göre, Konami bu görselleri görmemizi henüz istemiyor.

Bildirilenlere göre bu oyun iki yıldır geliştiriliyor. Konami’nin bu yeni Silent Hill’ini geliştirmek için The Medium ve Blair Witch gibi ünlü oyunlarla tanıdığımız Bloober Team ile işbirliği yaptığı da ortaya çıktı. Bloober Team’ın bu oyunlardaki performansını bildiğimize göre yeni Silent Hill’de üst düzey bir korku oyunu deneyimi bekleyebiliriz.

Sızıntıcı, yaklaşmakta olan bu oyunun gerçekliğini artırmak için gerçek dünyayla da etkileşimde olacağını aktardı. Bildirilenlere göre oyundan telefonlarımıza SMS gelebilecek. Ancak bu özelliğin tam olarak oyunun hangi kısmında ve ne amaçla kullanılacağı bilinmiyor. Yeni Silent Hill’in önümüzdeki yıl içerisinde piyasaya sürülebileceğini tahmin ediyoruz. Yeni gelişmeler için takipte kalın.

Backbone One ile iPhone’u Oyun Konsoluna Çevirin – İnceleme

 

 

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.