Twitter Mayıs 14, 2022 8:54

Elon Musk Twitter’ı Almaktan Vazgeçebilir

Elon Musk Twitter’ı Almaktan Vazgeçebilir

Elon Musk, Twitter ile yaptığı 44 milyar dolarlık anlaşmanın geçici olarak askıya alındığını duyurdu. Sosyal ağda gerçekte kaç tane sahte hesap olduğunu gösterecek olan doğrulamanın sonuçlarını beklemek istiyor. Twitter anlaşması, spam/sahte hesapların gerçekten de kullanıcıların %5’inden daha azını oluşturduğu hesaplamalarını desteklemek için beklemeye alındı

Elon Musk, Twitter’ı satın alma anlaşmasını askıya aldı

Bu ayın başlarında Twitter, ilk çeyrekte para kazandıran günlük aktif kullanıcılarının yüzde 5’inden daha azını yanlış veya spam hesapların oluşturduğunu tahmin etmişti. Şirket ayrıca Musk ile anlaşma açık kalırken bir takım risklerle karşı karşıya olduğunu söyledi. Özellikle reklam verenlerin Twitter’da para harcamaya devam edip etmeyeceği bilinmiyor. Elon Musk, önceliklerinden birinin spambotları platformdan kaldırmak olacağını belirtti.

Sosyal ağın hisseleri, piyasa öncesi işlemlerde yüzde 20 düştü. Twitter temsilcileri bir yorum talebine yanıt vermedi. Ayrıca tüketici ve gelir departmanlarını denetleyen iki üst düzey Twitter yöneticisinin şirketten ayrılacağı da öğrenildi. Bu, Parag Agrawal şirketinin CEO’su tarafından açıklandı. Twitter’ın yeni çalışanların işe alımını askıya alacağını da sözlerine ekledi.

Twitter Elon Musk

Elon Musk

SpaceX ve Tesla’nın kurucusu olan Musk’ın Twitter’ı almak için 40 takla atması sonrasında ise işlemleri askıya alması oldukça ilgin. Twitter’ı anonim hesaplardan arındırmak isteyen Musk’ın, spam hesaplar için nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor. Gerçek kullanıcı sayısını tespit etmek için milyar dolarlık anlaşmayı askıya alan Musk’ın yeni hamlesi merakla bekleniyor.

Bakalım bu satın alım işlemi gerçekleşecek mi yoksa Musk tamamen vaz mı geçecek? Bekleyip göreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.