Xiaomi Mayıs 13, 2022 16:20

Xiaomi Mi 10T için MIUI 13 Türkiye’ye Geliyor

Xiaomi Mi 10T için MIUI 13 Türkiye’ye Geliyor

MIUI 13’ün global sürümleri tam gaz yayınlanmaya devam ediyor. Şimdi de Xiaomi Mi 10T için MIUI 13 Avrupa pazarı için indirime sunuldu.

Xiaomi’nin popüler cihazı Xiaomi Mi 10T için MIUI 13 güncellemesi bugün itibarıyla Global’de yayınlandı. Kullanıcılar, uzun süredir sabırsızlıkla MIUI 13 güncellemesinin cihazlarına gelmesini bekliyordu. Çünkü yaklaşan MIUI 13 güncellemesi sistem kararlılığını artırıyor ve size birçok özellik sunuyor. Şimdilik Avrupa’nın belli bölgelerinde yayınlanan bu güncelleme çok yakında Türkiye’ye de gelecek.

Mi 10T/10T Pro, kutudan Android 10 tabanlı MIUI 12 ile çıkmıştı. 2 adet ana Android ve 2 adet MIUI güncellemesi alan cihazın güncel sürümü V13.0.3.0.SJDMIXM yapı numarasına sahip Bugün itibarıyla Mi 10T/10T Pro MIUI 13 güncellemesini alan cihazlar en son büyük Android güncellemesini almış durumda. Bundan sonra herhangi bir büyük Android güncellemesi almayacak. Ayrıca bu cihazlar MIUI 13.5 güncellemesini de alacak .

MIUI 13 güncellemesinin bu kadar çok beklenmesinin nedeni, sistem kararlılığını geliştirmesi ve beraberinde yeni özellikler getirmesi. Bu özellikler arasında yeni kenar çubuğu, duvar kağıtları ve widget’lar gibi ekstra özellikler var. Şimdi yayınlanan güncellemenin değişiklik günlüğüne bir göz atalım.

Güncelleme ile gelen yenilikler

Sistem

  • Android 12 tabanlı kararlı MIUI
  • Android Güvenlik Yaması Nisan 2022’ye güncellendi. Artan sistem güvenliği.

Daha fazla özellik ve iyileştirme

  • Yeni: Uygulamalar, doğrudan kenar çubuğundan kayan pencereler olarak açılabilir
  • Optimizasyon: Telefon, Saat ve Hava Durumu için gelişmiş erişilebilirlik desteği
  • Optimizasyon: Zihin haritası düğümleri artık daha kullanışlı ve sezgisel
Xiaomi Mi 10T için MIUI 13

Xiaomi Mi 10T için MIUI 13

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.