Akıllı Telefon Mayıs 13, 2022 8:21

Xiaomi 12 Pro DxOMark Pil Puanı Hayal Kırıklığı Yarattı

Xiaomi 12 Pro DxOMark Pil Puanı Hayal Kırıklığı Yarattı

Xiaomi 12 Pro DxOMark sitesinin ikinci defa konuğu oluyor. Daha önce kamerası test edilen telefonun bu defa pili inceleme altında.

Xiaomi 12 Pro DxOMark sitesi tarafından pil kullanın süresi noktasında derecelendirildi. Aynı site daha önce telefonun kamerasını da incele altına almıştı. Xiaomi 12 Pro ayrıca geçtiğimiz gün Türkiye pazarına giriş yaptı. Telefon sadece Türkiye’de değil satışa sunulduğu pek çok ülkede en pahalı amiral gemisi telefonlarından biri konumunda.

Xiaomi 12 Pro DxOMark Pil Puanı Açıklandı!

Gelelim telefonun DxOMark tarafından açıklanan pil kullanım süresi puanın. Öncelikle telefonda 120 watt hızlı şarj desteğine sahip 4.500 mAh büyüklüğünde pil bulunuyor. Bu dikkat çeken pil ve hızlı şarj özelliğine rağmen telefon oldukça zayıf bir sonuç gösterdi.

Xiaomi 12 Pro, sitenin yaptığı pil özerkliği değerlendirmesinden ortalama sadece 46 puan alabiliyor. Bu sonuç telefonu anca 68. yapabiliyor. Xiaomi 12 Pro, 120 watt hızlı şarj desteğiyle şarj hızı noktasında 103 puan alıyor. Bu noktada büyük bir başarı ortaya koyan telefon söz konusu 4.500 mAh büyüklüğündeki pilin verimliliği olduğunda ise sınıfta kalıyor. Pil kullanım süresi noktasında telefon sadece 31 puan alabiliyor. Bu kadar kötü bir pil performansı muhtemelen optimize edilmemiş  yazılımdan kaynaklanıyor olsa gerek.

Sitenin yaptığı değerlendirmeye göre Xiaomi amiral gemisi telefonu neredeyse tüm modlarda özerklikle ilgili sorunları yaşıyor. En fazla pil tüketimi oyun esnasında gerçekleşiyor.

Öte yandan Xiaomi 12 ve Xiaomi 12 Pro geçtiğimiz gün itibariyle Türkiye’de satışa sunuldu. Xiaomi 12’nin 12GB RAM + 256GB’lık modeli için 20.999 TL fiyat belirlendi. Xiaomi 12 Pro’nun aynı bellek versiyonu için açıklanan fiyat ise 24.999 TL oldu.

Xiaomi 12 Pro Türkiye Fiyat Değerlendirme – Sizce Nasıl?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.