Mobil Mayıs 13, 2022 14:51

realme Narzo 50 Pro 5G İşlemcisiyle Büyük Fark Yaratacak

realme Narzo 50 Pro 5G İşlemcisiyle Büyük Fark Yaratacak

Uzun zamandır sızıntılara konu olan realme Narzo 50 Pro 5G, bu defa işlemcisi ile gündeme çıktı. İşte telefonun taşıyacağı işlemci.

realme’nin Narzo 50 5G akıllı telefon serisi üzerinde uzun süredir çalıştığını biliyoruz. Serideki profesyonel model realme Narzo 50 Pro 5G ise sık sık gündemin konusu oluyordu. Yeni gelişmeler ise telefonun işlemcisi hakkındaki detaya ışık tuttu. Gelin realme Narzo 50 Pro 5G’nun taşıyacağı işlemciye göz atalım.

realme Narzo 50 Pro 5G Dimensity ile Parlayacak

Mobil devinin yaklaşan akıllı telefon modeli realme Narzo 50 Pro 5G’da MediaTek’in güçlü bir işlemcisini göreceğiz. Ünlü bir sızıntıcı tarafından ortaya atılan rapor, Narzo 50 Pro 5G’de MediaTek Dimensity 920 yonga seti ile karşılaşacağımızı gösterdi.

6nm üretim süreciyle üretilen Dimensity 920, AnTuTu üzerinde 496.670’i geçen skorlara sahip. Böylece Narzo 50 Pro 5G’de orta segmentin yüksek performans deneyimi yaşanacak. Oyun, gündelik kullanım ve üretkenlik açısından akıllı telefonun gerekenleri aktaracağını düşünüyoruz.

Telefonun teknik özelliklerine giriş yapmak gerekirse karşımıza 6.4 inç büyüklüğünde ve FHD+ çözünürlüğünde AMOLED ekran çıkacak. Belirttiğimiz Dimensity 920 yonga setine de 8GB RAM ve 128GB dahili depolama eşlik edecek.

Optik kısımda ise 48 Megapiksel birincil geniş kamera, 8 Megapiksel ultra geniş açılı lens ve 2 Megapiksel çözünürlüğünde yardımcı lens yer alacak. Önde ise selfie ve görüşmeler için 16 Megapiksel çözünürlüğünde lens yer alacak. Telefonun bu özelliklerle uygun fiyattan çıkış yapacağını tahmin ediyoruz. Yeni gelişmeler için takipte kalın.

Dimensity 9000 9 Tane Snapdragon 8 Gen 1’e Karşı

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.