Akıllı Telefon Mayıs 13, 2022 9:18

POCO X4 GT Serisi Geliyor, Türkiye’de Satışa Sunulabilir

POCO X4 GT Serisi Geliyor, Türkiye’de Satışa Sunulabilir

POCO X4 GT serisi yankılanmaya başladı. İddiaya göre Xiaomi bu isimlendirme altında bu defa iki telefon piyasaya sürecek.

Xiaomi’nin alt markalarından POCO geçtiğimiz yıl POCO X3 GT modelini piyasaya sürdü. Telefon çok geçmeden aralarında Türkiye’nin de yer aldığı birçok ülkede satışa sunuldu. Gelen bilgiler POCO’nun şimdi telefonun devam modelini oluşturduğunu gösteriyor. Son gelişmerele bakılırsa POCO X4 GT serisi bu defa iki modelden oluşacak.

POCO X4 GT Serisi İddialı Olacak

POCO X4 GT ve X4 GT+ FCC’nin resmi web sitesinde lisanslanmasıyla başladı. Buradaki bazı veriler telefonların teknik özelliklerini açığa çıkarmış durumda. Öncelik telefonların ikisi de MediaTek’in Dimensity 8100 işlemcisinden güç alacak. 5nm üretim sürecine sahip olan bu işlemci telefonların üst segmenti hedefleyeceklerini gösteriyor.

Sertifika belgelerine göre telefonlar 8GB RAM + 128GB ve 8GB RAM + 256GB şeklinde iki bellek seçeneğiyle çıkış yapacak. Plus modelinde 120 watt hızlı şarj, standart modelde ise 67 watt hızlı şarj özelliği yer alacak. Öte yandan hem POCO X4 GT hem de POCO X4 GT+, 144Hz tarama hızına sahip IPS ekrana sahip olacak.

Kutudan Android 12 / MIUI 13 sürümüyle çıkacak telefonların tanıtım tarihleri şu an için bilinmiyor. Fakat Xiaomi çok geçmeden bu telefonları küresel çapta satışa çıkaracaktır.

POCO X3 GT

POCO X3 GT

POCO X3 GT geçtiğimiz yıldan bu yana Türkiye’de satışa sunulmakta. Telefon 8GB RAM + 128GB ve 8GB RAM + 256GB şeklinde iki bellek seçeneğiyle hala listelenmekte. İki bellek versiyonu şu sıralar en düşük 6.600 TL ve 8.000 TL fiyatlardan satılmakta.

POCO X4 Pro 5G Türkiye Satışı Başladı, İşte Fiyatı

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.