Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 13, 2022 18:10

Çalışma Bakanından Son Dakika 3600 Ek Gösterge ve EYT Açıklaması

Çalışma Bakanından Son Dakika 3600 Ek Gösterge ve EYT  Açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, milyonları ilgilendiren 3600 Ek gösterge, EYT ve temmuz zammı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan; “Çalışanlarımızı koruyacağız, emekçilerimizi koruyacağız. Temmuz ayında emekçilerin karşılaştıkları enflasyon farkına karşı düzenlemelerin hazırlıklarını yaptıklarını belirtti.

Çalışma Bakanı 3600 Ek Gösterge Temmuzda Çözüme Kavuşacak

Bakan bilgin, 3600 ek gösterge meselesinin çözümünü bu ay sonu itibarıyla tamamlamış olacağız. Bitti zaten, son düzenlemeleri yapıyoruz. İşte sözleşmeli personel meselesi var, EYT meselesi var. Bunların hepsi bizim önümüzde. Dosyaları adım adım açıyoruz ve sorunu çözdüğümüzde kamuoyumuzla paylaşıyoruz.”

Emekçi, çalışan, işçi ve emeklilerin endişe etmemesini isteyen Bilgin, “Bizim görevimiz onları enflasyon karşısında da korumak, tahribatlara karşı da korumak, onları tıpkı gıdanın geleceğini düşündüğümüz gibi emeğimizi, emeklilerimizi, insanımızın geleceğini de düşünmek mecburiyetindeyiz. Bu aynı zamanda benim görevim” dedi.

Bakan Bilgin, enerji maliyetlerinin enflasyon üzerindeki etkisine değinirken şu açıklamalarda bulundu:

“Bunlara karşı çalışanlarımızı, emekçilerimizi koruyacağız. Dolayısıyla önümüzde temmuz ayında biliyorsunuz sadece enflasyon farkı değil emekçilerin karşılaştıkları bu enflasyon tahribatına karşı daha kapsamlı korunmasını sağlayacak düzenlemelerin hazırlığını yaptığımızı belirtmek isterim. Sadece çalışanlarımızın mı Kamu çalışanları, memurlar, işçilerimizle değil aynı zamanda emeklilerimizle ilgili hazırlıklarımız var. Onları da koruyacağız. Onlara karşı da sorumluluğumuz var.

3600 Ek Gösterge Nedir?

Ek göstergelerin 2200’den ve 3000’den 3.600’e çıkarılmasıyla birlikte polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi ve şube müdürlerinin emeklilik ikramiyeleri ve emekli maaşları ciddi oranda artacak.
Düzenleme ile memurların ekonomik iyileşmesine, sosyal refahına katkıda bulunulması amaçlanıyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.