Akıllı Telefon Mayıs 13, 2022 17:18

Android 12 Güncellemesi Bir Samsung Telefon İçin Daha Yayınlandı

Android 12 Güncellemesi Bir Samsung Telefon İçin Daha Yayınlandı

Android 12 güncellemesi şu ana kadar pek çok Samsung Galaxy telefon ve tablet için dağıtıma sunuldu. Güncelleme dağıtımında sona geliniyor ve artık Samsung giriş seviyesi diyeceğimiz modelleri yeni Android sürümüyle buluşturuyor. Android 12 / One UI 4.1 sürümü Samsung cephesinde son olarak Galaxy M22 modeli için dağıtıma sunuldu.

SamMobile sitesinde yer alan habere göre güncelleme ilk etapta Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde OTA (şebeke) üzerinden indirilebilir durumda. Pek çok kullanıcı tarafından indirilen güncelleme kısa süre içerisinde kademeli olarak daha fazla pazarda kullanıma sunulacak.

Galaxy M22, Samsung’un Türkiye’de satışa çıkardığı bütçe dostu telefonlar arasında yer alıyor. guncelmiyiz.com sitesine göre telefon için güncelleme ülkemizde hala test aşamasında. Samsung’un belirlediği takvime göre Galaxy M22 27 Nisan-27 Mayıs tarihleri arasında dağıtılacak. Başka ifadeyle önümüzdeki iki hafta içerisinde güncellemenin yayınlanması bekleniyor.

Galaxy M22

Geçen yıl eylül ayında çıkış yapan Galaxy M22, Android 12 ile birlikte ilk büyük güncellemesini almış oldu. Telefonu satın almayı düşünenler için hemen belirtelim, Galaxy M22’nin önünde daha Android 13 güncellemesi duruyor.

Android 12 Güncellemesi Neler Getiriyor?

Galaxy M22, şirketin giriş seviyesi telefonlarından biri olduğu için One UI 4.1 sürümüne dahil edilen tüm gelişmeleri tam anlamıyla alamayacaktır. Hangilerini alıp almadığı güncellemenin detayları netlik kazandığı zaman anlamış olacağız. Yine de One UI 4.1 ile Galaxy M22 kullanıcıları yeni bir arayüz deneyimi yaşayacaktır.

Güncelleme renk paleti özelliği ile duvar kağıtları ve simgeler arasında renk uyumu sağlanabilecek. Yine Galeri uygulaması artık resim paylaşırken tarih, saat ve konum bilgilerinin kaldırılmasına izin veriyor. Güncelleme ayrıca gizlilik ve güvenlik tarafında da önemli iyileştirmeler sağlıyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.