Akıllı Telefon Mayıs 12, 2022 9:50

Xiaomi 12 Ultra İçin Biraz Daha Bekleyeceğiz, Özellikler İse Belli

Xiaomi 12 Ultra İçin Biraz Daha Bekleyeceğiz, Özellikler İse Belli

Xiaomi 12 Ultra modelinin yakın zamanda çıkış yapacağına dair çok haber yayıldı. Fakat son gelişmeler bunun tersini gösteriyor.

Xiaomi 12 Ultra bu yılın kuşkusuz en çok beklenen telefonlarından biri konumunda. 2022’nin başından bu yana haberlere konu olan telefonun mayıs ayı içerisinde tanıtılabileceği konuşuluyor. Xiaomiui sitesinin bazı araştırmaları durumun öyle olmadığını ortaya koyuyor. Son gelişmelere göz atıyoruz.

Sitenin MIUI kodlarında yaptığı araştırmalara bakılırsa amiral gemisi telefon için MIUI 13 yapısı test edilmeye başlandı. Telefon kutudan Android 12 tabanlı MIUI 13 sürümüyle çıkacak. Thor kod adıyla geliştirme çalışmaları sürerken hazırlanan yazılım V13.0.0.3.SLACNXM sürüm numarasını taşıyor.

Xiaomi 12 Ultra’nın kararlı MIUI 13 güncellemesinin henüz hazır olmadığın belirtiliyor. Bu da telefonun yakın zamanda tanıtılmayacağı anlamına geliyor. Peki telefon için beklenen duyuru tarihi ne zaman? Xiaomi 12 Ultra’nın haziran ayı sonu ya da temmuz ayı içerisinde tanıtılması bekleniyor.

Xiaomi 12 Ultra

Xiaomi 12 Ultra Başlıca Özellikleri

12 Ultra öncül modeliyle kıyaslandığında yepyeni bir kamera modülüyle gelecek. Yuvarlak bir kamera dizaynına geçen telefonda üç kamera kurulumu sürecek. Ana kamera 50 megapiksel çözünürlüğünde olacak. Buna 48 megapiksel ultra geniş açılı ve 48 megapiksel perikop kamea eşlik edecek. Telefonda ayrıca 3DToF sensör yer alacak. Ön kamera tarafında da ciddi bir çözünürlük artışından söz ediliyor. Son sızıntılara göre telefondaki ön kamera 48 megapiksel çözünürlüğünde olacak.  Telefon ayrıca yeni Surge C2 ISP’yi kullanacak . Yeni ISP, görüntü işleme hızını artıracak ve çok daha iyi fotoğraflar çekilmesine olanak sağlayacak.

6.73 inç büyüklüğünde  1440×3200 çözünürlüklü LTPO 2.0 AMOLED panelle gelecek olan telefona Snapdragon 8 Gen 1+ işlemcisi güç verecek. TSMC tarafından üretilecek işlemcinin Snapdragon 8 Gen 1’e kıyasla hissedilir bir performans artışı sunması bekleniyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.