realme Mayıs 12, 2022 19:53

Realme GT 2 Pro için Android 13 Çıktı! Bu Ne Hız Realme!

Realme GT 2 Pro için Android 13 Çıktı! Bu Ne Hız Realme!

Android 13’ün duyurulması ile firmalar birbirleri ile yarışa başladı. Realme’den sert bir atak geldi. Realme GT 2 Pro için Android 13 çıktı.

Realme başkan yardımcısı Xu Qi, Realme GT 2 Pro’nun Android 13 işletim sistemini erken benimseyenlerden biri olacağını duyurdu. Realme GT 2 Pro için Android 13 güncellemesi bu açıklamanın ardından yayınlandı. Beta sürecinde olan Android 13’te, yeni kullanıcı arayüzü daha kullanıcı dostu özelleştirme seçenekleri ve duvar kağıdı tabanlı palet kontrolleri yer alıyor. Ayrıca daha akıcı bir deneyim için daha sezgisel animasyonlar getiriyor.

Buna ek olarak, Android 13 bir kez daha büyük bir güncelleme olarak gizlilik ve güvenlik içeriyor. Bu sefer Android 13, kullanıcıların fotoğraf ve videoları tek bir uygulamayla paylaşmasına olanak tanıyan bir fotoğraf seçici ekliyor. Neyse ki veya ne yazık ki, bu uygulamalar tüm galeriye değil, yalnızca izin verilen resimlere erişebilir.

Daha da önemlisi, Android 13, katlanır ekranlar ve tabletler gibi büyük ekranlı cihazlar için optimize ediliyor. Google ayrıca, daha fazla uygulamanın farklı boyutlardaki Android cihazlara sorunsuz bir şekilde uyum sağlayabilmesi için arayüz tasarımını optimize ederek uygulama deneyimini daha iyi hale getirdi. Ayrıca Android 13, kilit ekranına bir QR tarayıcı eklenmesini destekleyerek kullanıcıların QR kodlarını taramasını kolaylaştıracak. Ayrıca, kontrol merkezinde QR kodunu taramak için bir düğme de bulunur ve kullanıcı, tıkladıktan sonra kodu doğrudan tarayabilir.

realme GT 2 Pro türkiye

realme GT 2 Pro türkiye

Henüz Beta aşamasında olan bu güncelleme yaz aylarının sonlarına doğru nihai sürüme ulaşacak ve diğer telefonlar için de çıkışını gerçekleştirecek. Realme’nin güncelleme konusunda rakiplerine göre elini çabuk tutması oldukça sevindirici. Türkiye topraklarında da faaliyet gösteren Çinli firma bakalım başka hangi modellerine güncelleme sunacak?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.