Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 12, 2022 13:22

Google Pixel Tablet için Beklenen Tarih Verildi

Google Pixel Tablet için Beklenen Tarih Verildi

7 yıl sonra Google, yeni Pixel Tablet modeli ile piyasaya yeniden giriş yaptı. Bu defa tablet için çıkış tarihi de verildi. İşte detaylar.

Teknoloji devi Google, Pixel Slate isimli tabletini yıllar önce piyasaya sürmüştü. Ancak şirket bu tablet modelinden sonra herhangi yeni bir tablet piyasaya sürmemişti. Fakat Google I/O etkinliğinde şirket, yeni bir Pixel Tablet modelinin geleceğini duyurdu. Gelin yaklaşan tabletin detaylarına göz atalım.

Google, Pixel Tablet ile Sektöre Geri Dönüş Yapıyor

Google’ın cihazlar departmanındaki üst düzey yöneticiler, Google Pixel Tablet’in yeni Pixel serisi akıllı telefonlara benzer olarak özel Tensor çipleri tarafından destekleneceğini ortaya koydu. Böylece yeni Pixel Tablet’in birinci sınıf bir cihaz olacağını aktardılar.

Görünüşe göre teknoloji devi, bu yeni tabletini iş amaçları için değil de daha çok eğlence ve üretkenlik gibi aktiviteler için tüketici odaklı bir ürün olarak piyasaya sürecek. Bunun dışında tabletin çıkış tarihi hariç teknik özellikleri açısından hiçbir bilgi yayınlanmadı. Ancak şirketin paylaştığı render görüntüleri yaklaşan tablet hakkında neler beklememiz gerektiğini ortaya koyuyor.

Google Pixel Tablet

Google Pixel Tablet’in resmi olarak 2023 yılında piyasaya sürüleceği aktarıldı. Tabletin resmi çıkışına çok zaman olduğunu düşünürsek, ürün hakkında ayrıntılı teknik bilgi sağlanması için henüz çok erken. Ancak ilerleyen vakitlerde tablete dair yeni bilgilerin ortaya çıkmasını bekliyoruz. Bu gelişmeleri kaçırmamak için sıkı takipte kalın.

Google Pixel Watch Resmiyete Kavuştu!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.