Kripto Para Mayıs 12, 2022 9:35

Bitcoin Tepetaklak Oldu! Kripto Paralar Eridi!

Bitcoin Tepetaklak Oldu! Kripto Paralar Eridi!

Kripto para borsası bugün görülmemiş düşüş yaşadı. Bitcoin değeri 27.000 dolara kadar geriledi. Bu düşüş diğerlerini de etkiledi.

Dünyanın ana kripto para birimi hızla ucuzlamaya devam ediyor. Bu gece, oran geçici olarak Aralık 2020’den bu yana en düşük seviye olan 27.000 doların altına düştü. Bitcoin şu sıralar 26.000 dolar bandına kadar gerilemiş durumda. Sürekli bir düşüş yaşayan ana kripto para birimi diğer coinleri de olumsuz etkilemeye başladı.

Analistler, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi için 30.000 doları kilit bir seviye olarak gösterdi ve bu seviyede tutunamazsa daha da düşebileceğini söyledi. Uzmanlar, kripto para biriminin değerindeki düşüşü, Amerika Birleşik Devletleri’nde Nisan ayı enflasyon verilerinin yayınlanmasına bağlıyor. ABD’de enflasyon yüzde %8.3’e ulaştı. Bu, son 40 yılın maksimumu seviyesinde. Bu enflasyon bizim neredeyse haftalık yaşadığımız enflasyon değeri gibi…

Enflasyon, yatırımcıları kripto para birimleri de dahil olmak üzere riskli varlıklara yatırım yapmaktan alıkoyuyor.

bitcoin

Geçen hafta, bitcoin 40.000 dolar bölgesinde işlem gördü. Ancak oran hızla tersine döndü ve ardından kripto para birimi son yıllarda birkaç düşük yaptı. Analist Ali Martinez, Bitcoin’in mevcut döngüde 35.000 dolara geri dönme şansının gerçek olduğunu, ancak 20.000 dolara düşme olasılığını dışlamadığını söyledi.

Kripto paralara her zaman korku gözüyle bakılıyordu. Bu sert düşüşten sonra hiçbir parametresi olmayan bir borsaya giriş yaparken insanların uzun uzadıya düşünmesi gerekecek. Enflasyon karşısında bile bir anda yarı yarıya değer kaybeden bir para birimi nasıl dünya geleceğinin ana para birimi olacak?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.