Mobil Mayıs 12, 2022 17:21

Android 13 Beta 2 Yenilikler ile Geldi

Android 13 Beta 2 Yenilikler ile Geldi

Google belli başlı modeller için Android 13 Beta 2 güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme bir dizi yenilik sunması ile dikkat çekiyor.

Birkaç hafta önce ilk Android 13 beta sürümünün yayınlanmasından sonra Google, Android 13’ün ikinci beta sürümünü yayınladı. Android 13 Beta 2, gizlilik ve güvenlik için en son özellikleri, yeni bildirim iznini, gizliliği koruyan fotoğraf seçiciyi ve gelişmiş izinler getiriyor. yakındaki cihazlarla eşleştirme ve medya dosyalarına erişme gibi yenilikler getiriyor.

Android 13 Beta 2 bir dizi yenilik ile geliyor

Android 13, telefonlar, büyük ekranlar ve katlanabilir cihazlar gibi Android cihazlar için tahmine dayalı geri hareketi sunuyor. Bu, kullanıcıların bir geri hareketin hedefini veya diğer sonucunu tam olarak tamamlamadan önce önizlemesini sağlayarak, devam edip etmemeye veya mevcut görünümde kalmaya karar vermelerine olanak tanıyor. Android 13’ün son sürümünden itibaren kullanıcılar, bir geliştirici seçeneğini etkinleştirerek bu eve dönüş animasyonunu test edebilir.

Google, Android 13’ün, uygulamaların kullanıcı arayüzünde görüntülenmesi için çalışma zamanında farklı bir dil ayarlamasına izin veren API’ler getireceğini zaten duyurdu. Android 13’ün beta 2’si ile geliştiriciler artık uygulamalarının hangi dilleri destekleyeceğini belirleyebiliyor, böylece kullanıcılar her uygulama için dil seçebiliyor.

Uygulamanız Android 13’ü hedefliyorsa, uygulamanıza otomatik olarak verilen USE_EXACT_ALARM iznini kullanabilirsiniz.

Android 13 Beta 2

Android 13 Beta 2

Halihazırda Android 13 Beta 1 kullanıyorsanız, yeni beta güncellemesini OTA üzerinden indirebilirsiniz. Ayrıca buradan Android Beta Programı web sayfasından beta programına kaydolabilir ve cihazınızı kaydedebilirsiniz. Bu beta güncellemesi Pixel 6 Pro, Pixel 6 5G, Pixel 5, Pixel 4a (5G), Pixel 4a, Pixel 4 XL veya Pixel 4 için kullanılabilir durumda. Diğer telefonlara ise Beta sürümün ne zaman geleceği bilinmiyor.

Son API’ler ve davranışlarla beta 3 güncellemesi Haziran’da kullanıma sunulacak ve son testler için beta 4 son derleme Temmuz’da kullanıma sunulacak. İstikrarlı sürüm ise Ağustos ayında kullanıma sunulacak gibi görünüyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.