Qualcomm Snapdragon X70 5G Konusunda Seviye Atlatıyor

5G modemler gelişmeye başladı. Qualcomm Snapdragon X70 modem sayesinde telefonlar indirme ve yükleme konusunda hız canavarı olacak.

Teknoloji devi, Qualcomm 5G Zirvesi’nde Qualcomm Snapdragon X70 5G Modem-RF Sistemi için yeni yetenekler ve kilometre taşları açıkladı. Şirketin beşinci nesil 5G modemden antene çözümü, 10 Gigabit download, düşük gecikme süresi, kapsama alanı ve güç verimliliği elde etmek için bir modem-RF sisteminde dünyanın ilk 5G AI işlemcisini kullanıyor.

Qualcomm Snapdragon X70 neler sunuyor?

Qualcomm Technologies tarafından lisanslanan yükseltilmiş bir sistem düzeyinde özellik olan Qualcomm Smart Transmit 3.0 teknolojisi, artık Wi-Fi ve Bluetooth iletim gücü yönetimine destek veriyor. Üstün radyo performansı için 2G-5G, mmWave, Wi-Fi (2,4 GHz 6/6E/7) ve Bluetooth (2,4) radyolarda gerçek zamanlı iletim gücü ortalaması alınmasını sağlıyor.

Smart Transmit 3.0, 5G kapsama alanını genişletir ve yukarı bağlantı hızlarını artırarak hücresel, Wi-Fi ve Bluetooth antenleri arasında iletimi optimize ediyor. Smart Transmit 3.0, cihazların iletim gücünü akıllıca yönetmesine yardımcı olarak kullanıcıların daha hızlı ve daha güvenilir bağlantının keyfini çıkarmasını sağlıyor.

Qualcomm Snapdragon X70

Qualcomm, 8 Gbps’den daha yüksek hızlara sahip dünyanın ilk 5G bağımsız mmWave bağlantısı olduğunu söyledi. Keysight’ın 5G Protokolü Ar-Ge Araç Seti, Qualcomm Technologies’in San Diego’daki 5G entegrasyon ve test laboratuvarlarında Snapdragon X70 tarafından desteklenen bir test 5G cihazı kullanılarak elde edildi.

Şirket, AI ile geliştirilmiş 5G performansı ve üç TDD kanalında 5G alt-6 GHz taşıyıcı toplama gibi diğer Snapdragon X70 yeteneklerini de gösterdi. Bu modem 6 Gbps’ye kadar en yüksek indirme hızları sunuyor. Qualcomm, Snapdragon X70’in şu anda üreticiler ile örnekleme yaptığını ve modeme dayalı mobil cihazların 2022’nin sonlarına doğru piyasaya sürülmesinin beklendiğini söyledi.

iPhone 15 ile Qualcomm’a Veda Edeceğiz

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu