Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 11, 2022 16:21

Netflix Reklam İçerikli Uygun Bir Abonelik Başlatıyor

Netflix Reklam İçerikli Uygun Bir Abonelik Başlatıyor

Netflix reklam içeriklerin gösterildiği yeni bir abonelik üzerinde çalışıyor. Daha düşük fiyatlı olacak abonelik bu yıl hizmete sunulabilir.

Dünyanın önde gelen medya akış platformlarından biri olan Netflix reklam konusunda U dönüşü yapmak üzere. Şirket uzun süredir hizmetinin reklam içermeyeceğini söylemişti. Ancak son dönemde yaşanan gelişmelerin Netflix’i yakın zamanda daha ucuz bir reklam destekli plan sunmasına neden olacak. Yeni planın önümüzdeki bir veya iki yıl içinde kullanıma sunulacağı söylense de, şirketin bunu daha erken sunmayı planladığı görülüyor.

Netflix Reklam dönemini başlatıyor

Şirket içerisinde çalışanlara gönderilen bir mesajda reklam destekli planın bu yıl içinde yayınlanacağı söyleniyor. The New York Times’ta yer alan rapora göre, şirket yöneticileri dahili bir notta daha ucuz reklam destekli planın bu yılın son çeyreğinde kullanıma sunulacağını belirtti. Notta ayrıca Apple TV+ dışındaki her büyük akış platformunun, Hulu, HBO Max, Peacock ve diğerleri dahil olmak üzere reklamlarla düşük maliyetli bir plan sunduğu yazıyor.

Netflix Üye Kaybı

Öte yandan Netflix aynı adreste ikamet etmeyen abonelik hizmetinde yani aile paketinde Netflix hesaplarının şifre paylaşımını engellemesi bekleniyor. Ya da bunun için ek bir ücret talep edilecek.

Şirket, geçtiğimiz günlerde ücretli abone sayısını 222 milyon olarak açıkladı. Fakat yaklaşık 100 milyon hanenin Netflix’i başka birinin hesabıyla kullandığını da belirtti. Netflix CFO’su Greg Peters, şirketin şifre paylaşımını kapatmaya çalışmadığını, ancak kullanıcılardan hesapları paylaşmak için biraz daha fazla ödeme yapmalarını isteyeceğini söyledi.

Netflix Fiyatı Zamlandı! Dizi İzlemek Lüks Oldu!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.