Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 11, 2022 10:48

Apple iPod için Herkesi Üzen Kararı Verdi!

Apple'ın küllerinden doğmasını sağlayan iPod için karar verildi. Apple iPod ailesinin artık üretilmeyeceğini resmi olarak açıkladı.
Apple iPod için Herkesi Üzen Kararı Verdi!

Cupertinolu teknoloji devini ipten alan iPod, bir devrim niteliğindeydi. Ancak teknolojinin akıllı telefonlara evrilmesi ile iPod’a olan ihtiyaç da ortadan kalkmıştı. Apple iPod ürünleri için bugün nihai kararını açıkladı. Uzun zamandır satışta olan 7. nesil iPod Touch son iPod olarak tarihe geçecek.

Apple iPod modellerinin fişini tamamen çekti

Şirket, iPod’un blogunda durdurulduğunu duyurdu ve Apple’ın iPhone, iPad ve HomePod Mini gibi müzik çalabilen diğer ürünleri göz önüne alındığında MP3 çaların büyük ölçüde gereksiz olduğunu belirtti. Sarf malzemeleri tükenirken, iPod Touch birçok perakendecinin yanı sıra Apple’ın web sitesinde de satışa sunulacak.

Ekim 2001’de piyasaya sürüldükten sonra, taşınabilirliği ve çekici tasarımıyla ünlü orijinal iPod, dijital müziği halk arasında popüler hale getirdi. Yıllar içerisinde evrim geçiren iPod ailesi son olarak dokunmatik ekran formu ile karşımıza çıkmıştı.

Ancak iPhone’un 2007’deki ilk çıkışından sonra ve Spotify ve Apple Music gibi akış hizmetlerinin ardından büyümesiyle birlikte, iPod’un kalabalık ve değişen bir teknoloji pazarındaki konumu şüpheli görünüyordu.

Apple iPod

Duyuru üzerine konuşan Apple’ın Dünya Çapında Pazarlama Kıdemli Başkan Yardımcısı Greg Joswiak; “Müzik her zaman Apple’daki özümüzün bir parçası olmuştur ve iPod’un yaptığı gibi yüz milyonlarca kullanıcıya ulaştırmak, müzik endüstrisinden daha fazlasını etkiledi – aynı zamanda müziğin nasıl keşfedildiğini, dinlendiğini ve paylaşıldığını da yeniden tanımladı. Bugün, iPod’un ruhu yaşamaya devam ediyor. iPhone’dan Apple Watch’a, HomePod mini’ye ve Mac, iPad ve Apple TV’ye kadar tüm ürünlerimize inanılmaz bir müzik deneyimi entegre ettik. Ve Apple Music, uzamsal ses desteğiyle sektör lideri ses kalitesi sunuyor: Müziğin keyfini çıkarmanın, keşfetmenin ve deneyimlemenin daha iyi bir yolu yok.” ifadelerini kullandı.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.