Windows Mayıs 10, 2022 13:22

Windows 11 DVD Olarak Satışa Sunuldu!

Microsoft'un çiçeği burnunda işletim sistemi Windows 11 DVD olarak satışa sunuldu. Fiyatlar dijital sürüm ile aynı olacak.
Windows 11 DVD Olarak Satışa Sunuldu!

Windows 11 bildiğiniz gibi bundan yaklaşık 5-6 ay önce kullanıma sunuldu. Ancak işletim sisteminin fiziksel bir kopyası maalesef ki satışa sunulmamıştı. Bugüne kadar Windows 11’i edinmenin tek yolu, Windows 10 bilgisayarınızı yükseltmek veya kutudan Windows 11’in yüklü olduğu yeni bir bilgisayar satın almaktı. Ancak bugün durum değişti ve Windows 11 DVD olarak satışa sunuldu.

İlk bakışta fiziksel bir kopya satın almanın pek bir amacı yok. Çoğu dizüstü bilgisayar zaten Windows 11 ile birlikte geliyor ve Windows 10 ile birlikte geliyorlarsa, kendiniz yükseltebilirsiniz. Ayrıca çevrimiçi olarak bir lisans satın alabilirsiniz.

Tıpkı dijital bir lisans gibi, Windows 11 Home’un fiziksel bir kopyası 139.99 dolar, Windows 11 Pro ise 199.99 dolardan satışa sunuluyor. Bu nedenle fiziksel sürüm için ekstra ödeme yapmayacaksınız. Bu fiyatların tek bir PC için gerçeli olduğunu belirtelim. Sorunsuz bir deneyim yaşamak istiyorsanız bilgisayarınızın Windows 11 için minimum gereksinimleri karşılaması gerektiğini unutmayın.

Windows 11 DVD

Şimdilik Türkiye pazarına gelmeyen fiziki sürümlerin ülkemize gelip gelmeyeceği bilinmiyor. 2022 yılında fiziki kopya olarak işletim sistemi satmak pek mantıklı görünmüyor. Artık her şey dijitalde dönüyor. Kullanıcılar internet üzerinden ISO dosyalarını indirip işletim sistemlerini kurabiliyor. Microsoft’un neden fiziki kopyaları satışa sunduğunu anlamak çok güç…

Windows 7 ve Windows 8.1 Güncelleme Aldı!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.