Akıllı Telefon Mayıs 10, 2022 14:22

Reno 8 Serisi Nasıl Görünecek? Seride Kaç Model Olacak? İşte Son Gelişmeler

OPPO Reno 8 serisi ete kemiğe bürünmeye başladı. Güvenilir bir kaynak Reno 8 modelleri hakkında önemli bilgiler atardı. Son gelişmeleri aktarıyoruz.
Reno 8 Serisi Nasıl Görünecek? Seride Kaç Model Olacak? İşte Son Gelişmeler

OPPO Reno 8 serisi hakkında son dönemde sızıntılar bir hayli artış görünüyor. Daha önce bazı belgelerde de karşımıza çıkan Reno 8 ailesi iddiaya göre mayıs ayı içerisinde çıkış yapacak. Digital Chat Station adlı hesap son olarak Reno 8 ailesi hakkında önemli bilgiler açıkladı. Bizler henüz Türkiye’de Reno 7 serisini göremeden Çin ve Günay Asya ülkeleri çok yakında Reno 8’i deneyimlemeye başlayacak.

Reno 8 Serisi, OnePlus 10 Pro’dan İlham Alacak

OPPO ve OnePlus arasındaki resmi bağ göz önüne alındığında iki şirketin mevcut ve sonraki telefonları arasında benzerlikler görmek doğal karşılanabilir. Nitekim Reno 8 serisinde tam da bunu göreceğiz. Kaynağa göre Reno 8’in arka kamera birimi OnePlus 10 Pro’ya oldukça benzeyecek. Daha önce bu yönde sızdırılan bazı görselleri zaten sizlere aktardık. Telefonun ön kamerası ise beklendiği gibi sol üt köşeye yerleştirilecek.

OPPO RENO 8

Yine kaynağın aktardıklarına göre seride OPPO Reno 8 SE, Reno 8 ve Reno 8 Pro şeklinde üç model yer alacak. Reno 8 Pro kavisli bir ekrana sahip olacak ve MediaTek Dimensity 8100 işlemcisinden güç alacak. Daha önce Find X5 serisinde gördüğümüz MariSilicon X NPU da bu telefonda yer alabilir. Reno 8 SE ve Reno 8 modellerinde ise Dimensity 1300 ve Snapdragon 7 Gen 1 işlemcilerini göreceğiz.

OPPO Reno8’in Snapdragon 7 Gen 1 mobil platform tarafından desteklenen dünyanın ilk telefonu olacağı iddia ediliyor. 6.5 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde ve 120Hz tarama hızına sahip olan telefonda 4.500 mAh büyüklüğünde pil yer alacak. Bu pil 80 watt hızlı şarj desteği barındıracak.

OPPO Reno 8 Lite 5G Karşınızda! İşte Tüm Özellikleri

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.