iPhone Mayıs 10, 2022 9:44

iPhone 14 Pro Fiyatı Herkesi Üzecek!

Apple'ın bu yıl zam yapacağı söyleniyordu. Bu söylentiler doğru çıkacak gibi. iPhone 14 Pro fiyatı ile maalesef ki herkesi üzecek.
iPhone 14 Pro Fiyatı Herkesi Üzecek!

Apple bir aksilik olmazsa Eylül ayında karşımıza iPhone 14 ailesi ile çıkacak. Bu yıl dört farklı model tanıtacak olan Apple’ın fiyatları zamlaması bekleniyordu. Bu söylentileri doğrulayan bilgiler bugün ortaya çıktı. iPhone 14 Pro fiyatı ile herkesi üzecek gibi görünüyor.

iPhone 14 Pro’nun, 6.06 inç büyüklüğünde 460 PPI değerinde 2532 x 1170 çözünürlüğünde 120 Hz uyarlanabilir yenileme hızlı LTPO OLED ekran ile gelmesi bekleniyor. Yine minimum tazeleme hızı 1 Hz olacak. Bu yüzden her zaman açık ekranın yeni modelde artık yer alması bekleniyor.

Pro serisinin için içine TSMC tarafından 16 nm işlem teknolojisinde üretilen en son Apple A16 Bionic yonga seti bulunacak. Kaynak, bu yonganın yalnızca Pro ve Pro Max’te yer alacağını doğruluyor. Ana ve Max modelde gelişmiş Apple A15 yonga seti kullanılacak.

Pro’da 6 GB LPDDR5 RAM yer alacak. Depolamada ise 128 GB, 256 GB, 512 GB ve 1 TB alanlara yer verilecek. Ana ve Max modelde ise LPDDR4X RAM kullanılacak. Ana kamera, 48 MP çözünürlükte 8K video kaydedebilecek f / 1.3 inç optik formatta yeni bir görüntü sensörü ile donatılacak.

Pro’nın ekran çerçevesinin genişliği sadece 1.95 mm olacak. iPhone 14 Pro’nun çerçevesi, selefinden neredeyse yüzde 20 daha dar olacak. Çentik tarafında ise hap şeklinde bir çentik kullanılacak. 1.100 dolardan başlayan fiyatlar ile satılacak olan Pro serisinin Türkiye fiyatını düşünmek bile istemiyoruz.

iPhone 14 Max fiyatı

Pro Max 1 TB model muhtemelen 1.600 doların üzerinde bir fiyata sahip olacak. Çip krizi ve koronavirüsün etkilerinden dolayı Apple’ın bu yıl artık kesinlikle zam yapacağını söyleyebiliriz. Umarız ülkemiz için artık farklı bir fiyatlandırma politikası uygulanır. Aksi durumda Türkiye’de iPhone satın almak yalan olacak.

Pixel 7 ve 7 Pro Kamera Özellikleri Sızdırıldı!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.