Akıllı Telefon Mayıs 10, 2022 8:20

Dört Yaşındaki Huawei Mate 10 EMUI 12 Güncellemesini Aldı

Huawei cephesinde sürpriz bir gelişme yaşandı. Huawei Mate 10 EMUI 12 güncellemesi beklenmedik bir anda yayınlandı. İşte yenilikler...
Dört Yaşındaki Huawei Mate 10 EMUI 12 Güncellemesini Aldı

Huawei cephesinde beklenmedik bir gelişme yapandı. Küresel pazarda Huawei Mate 10 akıllı telefon kullanıcıları için kararlı EMUI 12 güncellemesinin dağıtımı başladı. Huawei Mate 10 Pro için henüz bir beta sürümü yayınlanmadan Mate 10 için kararlı güncellemenin başlaması tüm kullanıcıları şaşırttı. Huawei Mate 10 kullanıcıları dört yıl sonra son büyük işletim sistemi güncellemesinin tadını çıkarıyor diyebiliriz.

Huaweiailesi.com sitesinde yer alan habere göre güncelleme OTA (şebeke) üzerinden dağıtılmakta. EMUI 12.0.0.223 sürüm numarasını taşıyan güncelleme 4.17 GB büyüklüğünde. Güncellemenin boyutu göz önüne alındığında indirme işlemi için Wi-Fi bağlantısını kullanmanızı öneriyoruz.

EMUI 12 güncellemesi sonrası Huawei Mate 10 kullanıcılarının deneyimi tamamen iyileşecek ve önceki EMUI sürümünden çok iyi bir deneyim sağlanmış olacak. Ancak güncellemenin kademeli olarak yayıldığını belirtelim. dolayısıyla tüm kullanıcılarla buluşması biraz zaman alabilir.

Huawei Mate 10 EMUI 12 Yenilikleri

  • Daha esnek yazı tipi ayarını destekler, boyutu ve ağırlığı bir kaydırıcıyla ayarlamanıza olanak tanır.
  • Daha gerçekçi bir efekt oluşturmak için basit renk tonları, gölgeler ve vurgular kullanarak nötrorfizm kavramını Ul öğelerine uygular.
  • İçlerindeki uygulamalara daha kolay erişim için uygulama klasörlerini büyütmek üzere ana ekranda dokunmayı ve basılı tutmayı destekler.
  • Bildirimleri görüntülemek üzere Bildirim Paneline erişmek için ekranın sol üst tarafından aşağı kaydırmanıza ve kısayolları kullanmak üzere Denetim Masası’na erişmek için sağ üst taraftan aşağı kaydırmanıza olanak tanır.
  • Denetim Masası’na bir ses denetimi bölümü ekleyerek farklı ses aygıtları ve ses uygulamaları arasında geçiş yapmayı kolaylaştırır. Çoklu Ekran İşbirliğini hızlı bir şekilde etkinleştirmek için Kontrol Panelinin Device+ bölümündeki Huawei dizüstü bilgisayar ve tablet simgelerine dokunmanızı sağlar.
  • Telefonunuz ve dizüstü bilgisayarınız Çoklu Ekran İşbirliği ile bağlandığında, Huawei dizüstü bilgisayarınızda telefonun ekran kilidi açma şifresini girerek telefonunuzun kilidini açmanıza olanak tanıyan bir cep telefonu-dizüstü bilgisayar işbirliğine dayalı kimlik doğrulama özelliği ekler.
  • İki cihazı bir veri kablosuyla bağlamak zorunda kalmadan bir dizüstü bilgisayar kullanarak telefonunuzdaki belgelere veya görüntülere erişmeyi destekler.
  • Bir Wi-Fi veya veri ağı kullanarak HD sesli ve görüntülü aramalar yapmanızı sağlayan MeeTime uygulamasını ekler. Görüntülü görüşmeler sırasında ekranı paylaşma desteği ekleyerek görüntülü sohbet sırasında önemli bilgileri işaretlemenize ve paylaşmanıza olanak tanır.
  • Huawei telefonlar, tabletler ve dizüstü bilgisayarlar arasında daha hızlı dosya paylaşımı için Huawei Share’in iletim hızını artırır.

Huawei P30 Lite EMUI 12 Güncellemesi Alacak mı?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.