Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 10, 2022 15:50

ASUS Vivobook Pro 14X OLED Tanıtıldı! Özellikler Cezbedici

Bilgisayar devi ASUS, Vivobook Pro 14X OLED modelini tanıtarak dikkatleri üstüne çekti. İşte tüm resmi detaylar sizlerle.
ASUS Vivobook Pro 14X OLED Tanıtıldı! Özellikler Cezbedici

İnanılmaz özelliklerle gelmesi beklenen ASUS Vivobook Pro 14X OLED uzun zamandır sızıntıların konusu oluyordu. Bugün itibariyle ASUS, bu dizüstü bilgisayar modelini tanıtarak bu beklentileri tamamen karşıladı. Gelin etkileyici bilgisayarın tüm özelliklerine göz atalım.

ASUS Vivobook Pro 14X OLED Teknik Özellikleri

Vivobook Pro serisinin devamı olan bu yeni dizüstü bilgisayar modelimiz, arka tarafında yükseltilmiş bir logo alanı ve tamamen metal bir tasarım taşıyor. Bu tasarım farklılıkları ile 14X OLED, önceki modellerden farklılık taşıyor. Bilgisayarın taşıdığı ErgoSense klavye 19,05 mm tuş aralığına ve 1,4 mm hareket mesafesine sahip.

Ekrana gelirsek 14,5 inç büyüklüğünde ve 2880 X 1800 piksel çözünürlüğünde OLED ekran ile karşılaşıyoruz. Yüksek görüntü kalitesi sunan bu ekran, 600 nit’e kadar parlaklık sunuyor. Ayrıca DCI-P3 renk gamının %100’ü bu modelde destekleniyor. 120Hz yenilemeli ekranı 0,2 ms gecikme süresine sahip. Akıcı ve keskin bir izleme deneyimi tamamen yakalanıyor.

ASUS Vivobook Pro 14X OLED

Donanım kısmında agresif özelliklerle gelen 14X OLED, 32GB’a kadar LPDDR5 belleğe ve 1 TB’a kadar PCIe Gen 4 NVMe SSD destekliyor. İşlemci kısmında ise Intel Core i9-12900H ve i7-12700H seçenekleri mevcut. Grafik kısmında ise performanslı NVIDIA RTX 3050 Ti mevcut.

Yılımızın 3. çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen Vivobook Pro 14X OLED, fiyat konusunda sırrını hala saklıyor. Bunu bilgisayarın raflara çıktığı zamanda öğreneceğiz. Yeni gelişmeler için takipte kalın.

NVIDIA GeForce NOW Mayıs Ayında Şölen Getiriyor! İşte Yeni Oyunlar

 

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.