AMD Mayıs 9, 2022 18:48

Yeni Nesil AMD Ryzen 7000 Serisi İşlemciler için Tarih Verildi!

Kırmızı çip devinin AM5 tabanlı yeni AMD Ryzen 7000 işlemcileri için tarih verildi. İşlemciler yüksek performansıyla geliyor. İşte detaylar.
Yeni Nesil AMD Ryzen 7000 Serisi İşlemciler için Tarih Verildi!

AM5 tabanlı yeni nesil AMD Ryzen 7000 işlemciler uzun süredir bekleniyordu. 5nm teknolojisine dayanacak olan işlemciler Zen4 mimarisinden güç alacak. Oldukça merak edilen bu işlemci serisi için tarihler ortaya çıktı. Gelin tüm detaylara göz atalım.

AMD Ryzen 7000 Masaüstü PC’leri Uçurmaya Geliyor

DDR5 RAM ve PCIe Gen 5.0 gibi yeni nesil teknolojileri destekleyecek olan AMD Ryzen 7000 işlemciler, eski nesil AMD işlemcilere göre çok daha farklı olacak. Çünkü bu işlemci serisinde 5nm dayalı üretim tekniği kullanılacak. Böylece AM5 tabanlı bu yeni işlemciler, hem eski AM4 hem de Intel’in 12. nesil işlemcilerine göre çok daha yüksek verimlilik sunacak.

Verimliliğin AMD’nin tek hedefi olmadığını da belirtelim. Çift kanallı DDR5 bellek desteği, işlemciler için 28 PCIe yolu, Zen 4 mimarisi ve dahası ile performans bildiğimizin ötesi bir düzeyde olacak. Raphael kod adlı bu işlemcilerin çıkış tarihi ise son sızıntılar sayesinde ortaya çıktı.

AMD Zen 5

Aktarılanlara göre Zen 4 ve AM5 tabanlı Ryzen 7000 serisi yılımızın eylül ayında gerçekleşecek olan Computex etkinliğinde tanıtılacağı gözüküyor. Oldukça büyük bir lansman yapması beklenen AMD’nin bilmediğimiz teknolojileri sunmasını da bekleyebiliriz. Heyecan verici Ryzen 7000 serisinin yeni gelişmeleri için sıkı takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.