iPhone Mayıs 9, 2022 11:53

Yeni iPhone E-Link 2. Ekran ile Gelebilir!

Apple'ın yeni iPhone hakkındaki yenilikleri belli olmaya başladı. Bu modelde E-Link 2. ekran yer alabilir. Peki, bu ne işe yarayacak?
Yeni iPhone E-Link 2. Ekran ile Gelebilir!

Gözler Apple’ın Eylül ayında tanıtacağı iPhone 14 serisine çevrilmiş durumda. Ancak Cupertinolu teknoloji devinin yeni bir planı daha olabilir. Bildiğiniz gibi uzun süredir, E-Ink ekranlar, tek renkli ve düşük yenileme hızları nedeniyle e-kitap endüstrisi dışında yaygın olarak kullanılmadı. Tedarik zincirinden gelen son haberlere göre Apple, iPhone’un çok ekranlı bir versiyonunu piyasaya sürmek için e-mürekkep ekran devi Yuantai ile ortaklık kurmayı planlıyor. Yeni iPhone söylentiler doğru çıkarsa çift ekran ile gelebilir.

Yeni iPhone 2. ekran ile gelebilir!

iPhone’un bu çok ekranlı sürümünde, arkaya iki ek E-Ink ekranı ekleneceği bildiriliyor. Bu ikinci ekran, batarya durumu, hücresel veri sinyali ve bildirimler ile ilgili bilgileri görüntülemek için kullanılacak. Yüksek yenileme hızı ve zengin renkler gerektirmeyen bu tür bilgi ekranları, daha az enerji tüketir ve geleneksel LCD veya OLED ekranlar gibi gözler üzerinde böyle bir baskı yapmaz.

Bununla birlikte, kaynak, E-Ink ekranının kendisi ışık yayamadığından, kaçınılmaz olarak akıllı telefon kasasının kalınlığında bir artışa yol açacak bir arka ışığa ihtiyaç duyduğunu da ekliyor. Benzersiz bir tasarıma sahip yeni iPhone’un oldukça uzun bir süredir geliştirilmekte olduğu ve önümüzdeki yılın başlarında piyasaya sürülebileceği bilgisi de var.

Yeni iPhone

Xiaomi Mi 11 Ultra gibi çift ekranlı gelmesi beklenen bu yeni modelin varlığına dair şimdilik net bir bilgi olmadığını belirtelim. Bakalım Apple rakipleri gibi böylesine deneysel bir yenilik ile karşımıza çıkacak mı? Bekleyip göreceğiz.

iOS 16 Özellikleri Yavaş Yavaş Belli Oluyor!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.