Twitter Elon Musk ile Yükselişe Geçecek!

Sosyal medya devi Twitter Elon Musk bünyesinde resmen uçuşa geçecek. Musk’ın açıkladığı beklentiler dudak uçuklatan türden.

Sosyal medya platformu Twitter’ın Elon Musk tarafından satın alınması, milyarderin neden böyle bir varlığa ihtiyaç duyduğu konusunda birçok soruyu gündeme getirdi. Durum, Musk’ın kendisini açıklığa kavuşturmaya karar verdi ve Twitter ile ilgili kendisi için hangi görevleri belirlediğini söyledi. Twitter Elon Musk bünyesinde adeta SpaceX roketine binmiş gibi uçuşa geçecek.

Twitter Elon Musk ile SpaceX roketi gibi uçuşa geçecek

Örneğin, 2028 yılına kadar Twitter’ın yıllık gelirini beş kat, yani 26,4 milyar dolara çıkarmayı planlıyor. Bu son derece iddialı bir hedef. Ancak Musk, Twitter’ın reklamlara olan bağımlılığını yüzde 45 seviyesinde azaltmak istiyor. Reklam gelirlerini elinin tersi ile itecek olan Musk’ın gelirleri artırması çok zor görünüyor.

Twitter’ın 2028 yılında reklam veren firmaya 12 milyar dolar kazandırmalı. Bununla birlikte, Musk’ın Twitter’ın belirli kullanıcılar için ödeme yapmasına ilişkin son açıklaması bu hedefle tutarlı. Ayrıca, gelir kaynağı olarak Musk, sosyal ağ içindeki lisanslama, bahşiş ve satın alımları gösterir.

Ayrıca 2028 yılında Twitter‘ın sahibi, platformun kullanıcı sayısını 104 milyona çıkarmayı ve her kullanıcıdan elde edilen ortalama geliri 30,22 dolara çıkarmayı planlıyor. Musk, 3600 yeni çalışanı daha işe almayı planlıyor.

Musk’ın elini attığı her girişim önce zarar eder sonra dünyanın en değerli firmaları arasında yer almayı başarır. Tesla ve SpaceX’in durumu ortada. Musk bu iki dev firmanının yanına bir de Twitter’ı ekleyerek dünyanın en zengin insanı olarak tarihe geçmek istiyor. Bakalım yatırımları ve girişimleri ile ünlü Musk, bu seferde de dediğini yapabilecek mi?

Elon Musk Twitter Yönetim Kurulunda! Değişime Hazır Olun

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu