Android Mayıs 9, 2022 16:21

realme Pad 5G Dünyanın En Güçlü Tableti Olacak! Peki Nasıl?

Yakında tanıtılması beklenen realme Pad 5G, sürpriz bir gelişme ile en güçlü tablet olacağını iddia etti. İşte gelişmenin detayları.
realme Pad 5G Dünyanın En Güçlü Tableti Olacak! Peki Nasıl?

Son zamanlarda sızıntılara ve gündeme konu olan realme Pad 5G, uzun zamandır çıkış yapmayı bekliyor. Tabletin yakınlaşan çıkışı ile birlikte yoğun sızıntıları da ortaya çıkmaya başladı. Bu son gelişmelerden birisi tabletin sürpriz bir işlemci seçeneğine sahip olacağını gösteriyor. Bu Snapdragon’un en güçlü yonga seti olacak.

realme Pad 5G Snapdragon 8 Gen 1+ ile Ateş Edecek

Daha önceden realme Pad 5G’nin Snapdragon 870 yonga setine sahip olacağını biliyorduk. Bu yonga seti seçeneğine sahip olan sürüm, 2.5K çözünürlük üreten LCD ekran ile donatılacak. Cihaz 8.360 mAh pil ile desteklenecek. Tabletin bir ekran kalem desteğiyle birlikte geleceği de aktarıldı.

realme Pad 5G

Ancak tabletin yonga seti seçeneği burada bitmiyor. Son raporlara göre Qualcomm’un en güçlü yonga seti olan Snapdragon 8 Gen 1+ modeli bu tablet serisine de gelecek. Snapdragon 8 Gen 1+’lı realme Pad 5G’nin Master Explorer Edition adıyla piyasaya sürülebilir. Böylece tablet, dünyanın en performanslı tableti konumuna erişebilir.

realme geçtiğimiz yılda tablet pazarına 4G olan Helio G80 destekli realme Pad’in lansmanı ile giriş yapmıştı. Geçtiğimiz ayda ise şirket realme Pad Mini modelini duyurmuştu. realme CEO’su Madhav Sheth’in yazımızın konusu olan 5G versiyonu da doğruladığına göre bu yeni tabletin Çin dışına da çıkış yapacağını düşünebiliriz. Yeni gelişmeler için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.