Nokia Mayıs 9, 2022 11:19

Nokia N73 200 Megapiksel Kamera ile Geliyor

Nokia'nın üst segment bir telefon üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Nokia N73 modelinin 200 MP kamera ile gelmesi bekleniyor.
Nokia N73 200 Megapiksel Kamera ile Geliyor

Nokia bildiğiniz gibi bir zamanlar cep telefonu pazarında liderdi. Ancak son zamanlarda bu marka altında, HMD Global zaman zaman orta sınıf modeller üretiyor. Çinli kaynaklar, Nokia N73 telefonunun görüntülerini yayınladı. Nokia’dan bu sefer üst segment bir telefon gelecek gibi görünüyor.

Yeni amiral gemisi akıllı telefon Nokia‘nın Samsung tarafından üretilen 200 megapiksel görüntü sensörü ile donatılabileceği bildiriliyor. Kameradaki ana modüle ek olarak, detayları henüz bildirilmemiş dört ek görüntü sensörü daha olacak.

Kamera modülünün kendisi sadece şekil olarak değil, aynı zamanda konumsal olarak da oldukça sıra dışı olacak. Sızıntılara göre lensler arka panelin sağ üst kısmında bulunacak. Modern telefonların kameraları genellikle sol tarafta yer alıyordu. Nokia’nın bu radikal kararı firmanın küllerinden yeniden doğmak istediğinin sinyallerini veriyor.

Şimdilik cihazın özelliklerinin geri kalanı bilinmiyor. Ancak böyle bir amiral gemisinin Snapdragon 8 Gen 1 veya Snapdragon 8 Gen 1 Plus ile geleceğini düşünüyoruz. Ayrıca bu modelde yüksek tazeleme hızına sahip AMOLED panelin de yer almasına kesin gözüyle bakılıyor.

Nokia N73

200 megapiksel akıllı telefonlardan bahsetmişken, yakın gelecekte böyle bir cihazın Motorola tarafından piyasaya sürüleceğini belirtelim. Artık 108 Megapiksel furyası yerine 200 Megapiksel lensli telefon furyası başlayacak. Bu lenslerin ilk olarak Motorola ve Nokia gibi isimlerden gelmesi ise oldukça ilginç olacak. Bakalım Xiaomi, OPPO ve Samsung gibi isimler 200 MP sensöre ne zaman geçiş yapacak?

Nokia 105 ve Nokia 105 Plus Sudan Ucuza Geldi!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.