Samsung Mayıs 9, 2022 13:50

Galaxy S23 200 Megapiksel Kamera ile Gelebilir!

Samsung'un önümüzdeki yıl tanıtacağı Galaxy S23 ailesinde 200 Megapiksel çözünürlüğünde kamera kullanacağı ortaya çıktı.
Galaxy S23 200 Megapiksel Kamera ile Gelebilir!

Galaxy S20 Ultra ile başlayan Samsung, arka arkaya üç nesil amiral gemisi akıllı telefon için 108 megapiksel görüntü sensörleri kullandı. Bu durumun önümüzdeki yıl Galaxy S23 ailesinin piyasaya sürülmesiyle değişmesi bekleniyor. Güney Koreli teknoloji üreticisi önümüzdeki sene gemileri yakıp gelecek gibi görünüyor.

Galaxy S23 serisi ile 200 Megapiksel kamera geliyor

Çeşitli uzmanlara göre, Samsung Electronics ve Samsung Electro-Mechanics, 200 Megapiksel kamera modülünü tamamlamanın son aşamalarında. Yeni kamera, bu sonbaharda piyasaya sürülmesi gereken iPhone 14 Pro’nun sonbaharda piyasaya sürülmesine bir cevap olacak. iPhone 14 Pro’nun ana kamerası, yedi yıl içinde ilk büyük değişikliğini yaşayacak ve 12 megapiksel sensörü 48 megapiksel sensör için terk edecek.

Daha önce Samsung, ChameleonCell piksel füzyon teknolojisini destekleyen ve saniyede 8K video kaydetmenize olanak tanıyan 0.64 μm piksel boyutuna sahip ilk 200 megapiksel görüntü sensörü ISOCELL HP1’i tanıtmıştı. Ayrıca 200 megapiksel CMOS sensörlü HP3 ikinci neslin de geliştirilme aşamasında olduğu bildiriliyor.

Kamera konusunda uzun zamandır Çinli rakiplerinin gerisinde kalan Samsung’un artık sil baştan yapması gerekiyordu. Bu nihayet gerçekleşecek gibi görünüyor. Samsung’un kamera tarafında atacağı atılım kendi sensörünü geliştirmesinden dolayı oldukça önemli. Diğer firmalara da 200 Megapiksel sensör tedariği yapacak olan Samsung, bu donanımı kendi cihazları için sağlam bir şekilde geliştirmesi gerekiyor.

Galaxy S23

Güney Koreli teknoloji devi kamera konusunda şeytanın bacağını önümüzdeki yıl kırabilir. Umarız 200 Megapiksel sensör, 108 Megapiksel sensörün çıktığı ilk zamanlardaki gibi standartların bir tık üstünde deneyim sunmak yerine en tepe performansı sergiler.

Galaxy S23 MediaTek İşlemci ile Gelebilir!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.