Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 9, 2022 20:22

AirPods Pro 2 Yüksek Çözünürlüklü Ses Desteği ile Gelebilir

Apple'ın AirPods Pro 2 ile ilgili planları gün yüzüne çıktı. Apple Music'in yüksek çözünürlüklü ses desteğini bu kulaklık destekleyebilir.
AirPods Pro 2 Yüksek Çözünürlüklü Ses Desteği ile Gelebilir

iPhone üreticisi geçtiğimiz yıl Apple Music için yüksek çözünürlüklü / kayıpsız ses özelliğini kullanıma sunmuştu. Ancak ne AirPods 3 ne AirPods Max ne de AirPods Pro bu özelliği kablosuz olarak desteklemiyordu. Hal böyle olunca gözler yeni kulaklığa çevrildi. Bugün ise AirPods Pro 2 bekleyenleri sevindirecek haber geldi.

Yeni ürünle ilgili bilgiler Bloomberg tarafından paylaşıldı. Buna göre, AirPods Pro 2, iPhone 14 serisinin piyasaya sürülmesiyle eş zamanlı olarak sonbaharda sunulacak. Kulaklığın form faktörünün değişmesi ve mikrofon çıkıntısının kaybolması bekleniyor. Yeni kulaklıklar kulak içi bir uyum sunacak ve konfor için neredeyse tamamen kulağa girecek. Doğal olarak, yüksek kaliteli ses ve sağlığınızı izlemenizi sağlayacak sensörlerin görünümünü vaat ediyorlar.

Ayrıca şirketin AirPods Max’i güncelleyebileceği de bildiriliyor. Donanım açısından, yükseltme için beklememelisiniz, kendilerini renk düzenini güncellemekle sınırlayacaklardır. Ayrıca, satışları artırmak için kulaklıkların fiyat etiketinin azaltılabileceğini söylüyorlar. Yeni modellerin daha fazla geniş banta sahip olması ve kayıpsız ses iletmesi için Apple H2 çipi ile donatılması bekleniyor.

Apple’ın fiyat açısından yeni Pro modelini ülkemizde 5.000 TL’nin altında satmayacağını düşünüyoruz. Kurların her gün arttığı ülkemizde en basit Apple ürününü satın almanız için gerçekten zengin olmanız gerekiyor.

AirPods Pro 2

Piyasadaki diğer kayıpsız ses ileten kablosuz kulaklıkların da bu seviyelerde olduğunu belirtelim. Ancak hiçbiri iPhone üzerinden kayıpsız ses iletimi yapamıyor. AAC codec maalesef ki iPhone’un bir laneti. Apple LDAC ve aptX karşısında gerçekten de kayıtsız kaldı. Umarız iPhone 14 ile bu durum değişir.

Galaxy Buds AirPods Pro’ya Özendi

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.