Huawei Mayıs 8, 2022 12:50

Huawei Apple AirTag’e Rakip Oluyor!

Çinli Huawei, Apple'ın AirTag takip cihazına rakip bir ürün çıkarmaya hazırlanıyor. Ekosistem öyle oluşturulmaz böyle oluşturulur.
Huawei Apple AirTag’e Rakip Oluyor!

Apple AirTag ve Samsung Galaxy SmartTag gibi kablosuz takip cihazları son yıllarda çok popüler olmaya başladı. Benzer cihazların çeşitli şirketlerin ürün yelpazesinde görünmesi şaşırtıcı değil. Huawei ayrıca rakiplerinin gerisinde kalmayacak. Bilgileri aktaran kaynağa bakılırsa, Çinli şirket kendi takip cihazını hazırlıyor.

Bu cihaz, bulut hizmetinin tescilli mobil istemcisinde, çeşitli akıllı telefon sistemlerine erişim izinleri diyaloğunda aydınlandı. Şimdiye kadar, görüntü veya kesin özellik yok. Ancak Bluetooth’a ek olarak, Huawei’nin cihazının ultrason kullanarak konum belirlemeyi destekleyeceği bildiriliyor. Bu ürünün fiyatlara gelince, aynı Apple ve Samsung’un rakip çözümlerine benzer bir fiyattan satışa sunulacak.

Huawei

Huawei’nin kendi ekosistemini oluşturmasında büyük bir rol oynayacak olan bu ürünün HarmonyOS, Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazlar ile çalışması bekleniyor. Güvenlik konusunda Huawei’nin de Apple gibi daha sıkı önlemler alacağı söyleniyor. Bildiğiniz gibi AirTag çıktığı sıralarda hırsızlık olaylarında kullanılmıştı. Gelen tepkiler üzerine Apple’dan hızlı bir güncelleme yayınlamış ve bu durumun önüne geçilmişti. Huawei’nin bu tip durumlar yaşamayacağını ve takip cihazının güvenli bir şekilde satışa sunulacağını düşünüyoruz.

Apple AirTag Bile Güncelleme Aldı! Android’in Gözü Yaşlı!

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.